Güncel

Atay: Her ay bir Kitap Kafe açacağız

Efeler Belediyesi, Orta Mahalle’ye Kitap Kafe kazandırdı. Belediye tarafından kentte açılan üçüncü Kitap Kafe olma özelliği taşıyan merkezin açılışında konuşan Başkan Atay, “Her ay bir Kitap Kafe açmaya söz veriyorum. Her mahalleye Kitap Kafe açacağız” dedi.


2021’de Adnan Menderes ve Girne mahallelerine Kitap Kafe kazandıran Efeler Belediyesi, yeni yılın ilk Kitap Kafe’sini Orta Mahalle’de hizmete açtı.

Açılış töreninde katılımcılara seslenen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “İnsanların siyasette çok mutlu olduğu anlar vardır. Bu an da onlardan bir tanesi. Ben üç dönem milletvekilliği yaptım. Şimdi belediye başkanlığı yapıyorum. Yapmış olduğum hizmetlerin topluma nasıl yansıdığını görünce, onların mutlu olduğunu görünce siyaseti yapma gerekçeniz ortaya çıkıyor. O nedenle çok mutluyum. Ama esas mutluluğum seçimden önce verdiğim bir sözü daha yerine getirmekten onur, gurur ve mutluluk duyuyorum” dedi.

“HER MAHALLEYE KİTAP KAFE AÇACAĞIZ”

Başkan Atay, “Buradan bir söz daha vermek istiyorum. Her ay bir Kitap Kafe açmaya söz veriyorum. Her mahalleye Kitap Kafe açacağız. Kitapların alınması, okunmasıyla, onlara erişilmesiyle ilgili elbette ki ekonomik sıkıntılarımız var toplumumuzda. Ben her Kitap Kafeye her çıkan yazarımızın kitabını almaya söz veriyorum. Kitap Kafe Efeler halkına hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yazar Şahin Yıldırım da “Şu anda burada duyduğum mutluluğu ifade etmem mümkün değil. O kadar şanlısınız ki, sizin çocuklarınız için, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için duyduğunuz kaygıyı sizinle paylaşan bir belediye başkanımız var. Her zaman aklımızda tutmamız gereken bir şey var. Toplumlar ancak okuyarak sefaletten, yoksulluktan, cehaletten kurtulabilir. Güneş, dünyamızı nasıl aydınlatıyorsa kitap da beynimizi böyle aydınlatır. Bu uğurda duvara bir tuğla daha koymayı, elini taşın altına koymayı, özveriyle hareket etmeyi her zaman kendisine şiar edinmiş Efeler Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Fatih Atay’a yürekten teşekkür ediyorum. Diğer belediye başkanlarımıza da bu davranışın örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

“YAYGINLAŞMASINI DİLİYORUM”

Açılışta söz alan ADÜ Emekli Öğretim Üyesi ve Çevirmen Osman Saçıkara ise “İlk iki Kitap Kafe’nin açılışını basından izlemiş ve çok mutlu olmuştum. Bugün üçüncü Kitap Kafe’nin açılışına davet edilmekten çok mutluyum. Öncelikle bu doğru proje için Başkanımız Sayın Fatih Atay’ı içtenlikle kutluyorum. Kitap Kafelerin yayınlaşarak sayılarının artmasını diliyorum. Artan hayat pahalılığı ile maalesef kitap, erişilmesi zor bir nesne haline geldi. O anlamda da bu Kitap Kafelerin özel bir etkisi ve rolü olduğunu düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Orta Mahalle Muhtarı Mustafa Nuri Fırtına da Başkan Atay’a yaptığı ve yapacağı icraatlar için teşekkürlerini sundu. Konuşmaların ardından mekânın açılış kurdelesi Başkan Atay, protokol üyeleri ve konuklar tarafından kesildi.

Etkinliğe İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, İYİ Parti İl Başkanvekili Mehmet Akif Yılmaz, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman da katıldı.