Güncel

AK Parti’den 3 isim hakkında suç duyurusu

AK Parti Aydın İl Teşkilatı, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve İletişim Uzmanı Sedef Kabaş hakkında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.


AK Parti Aydın İl Teşkilatı’nca, , CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP İstanbul Milletvekili ve İletişim Uzmanı Sedef Kabaş hakkında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu. Adliye önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, “Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz” dedi.

Bir televizyon kanalında 14 Ocak’ta yayınlanan ve Gazeteci Uğur Dündar’ın sunuculuğunu üstlendiği programda İletişim Uzmanı Sedef Kabaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ağır bir hakarette bulunduğunu, CHP’li Özkoç ve Erdoğdu’nun sessiz kalarak hakarete ortak olduğunu savunan Özmen, “Ülkemiz son yirmi yıldır diplomasiden askeri hamlelere, sanayiden teknolojiye, sağlıktan adalete yaptığı devrimsel kalkınma hamleleriyle tarih sahnesinde kutlu yürüyüşüne devam etmektedir. Yapılan kalkınma hamleleriyle prangalarından kurtulan ülkemiz itibar kazanmış; bölge coğrafyasında ve uluslararası arenada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir” dedi.

“KAZANILAN ZAFERLERİ HAZMEDEMİYORLAR”

Bu büyük başarıda en büyük payın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait olduğunu ifade eden Özmen, şunları kaydetti:

“Siyasete girdiği yıllardan bu yana muhalefete sayısız mağlubiyet yaşatan, halkın teveccühüyle seçimler kazanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu zaferlerini hazmedemeyen ‘hazımsız güruh’ sistematik ve gözü dönmüş bir şekilde saldırılar düzenlemeye devam etmektedir. Ülkemiz, bir yandan son 20 yılda gerçekleştirdiği yoğun kalkınma hamleleri serüvenine devam ederken; bir yandan da maalesef dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyecek kadar düşük seviyede bir muhalefet anlayışının engellemeleriyle karşı karşıya kalmaktadır. Bu seviyesi düşük muhalefet anlayışı ülkemizin içeride ve dışarda menfaatinin her daim karşısında yer alarak toplumsal huzurumuza kastedecek hiçbir fırsatı kaçırmamakta ve gizli açık her türlü ihanet şebekeleriyle ortak hareket etmekten imtina etmemektedir. Milletimizin oylarıyla seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet, bir kere daha kendisini göstermiştir.”

“İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ OLARAK NİTELENDİRİLEMEZ”

Özmen, “Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz saldırdıkça, Büyük Türkiye’nin Büyük Lideri’nin açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Kabaş’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptığı hakaretleri asla kabul etmediklerini belirten Özmen, “Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir aklı selim sahibi, hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez” görüşlerini aktardı.

Söz konusu 3 isim hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten Özmen, meselenin sonuna kadar takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Basın açıklamasına AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Duygu Göğde ile parti yöneticileri de katıldı.