Zeytinyağı Kalite Yarışması sonuçlandı

Aydın Ticaret Borsası tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Aydın Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nda Zeytinyağı Kalite Yarışması düzenlendi. Dereceye girenlere madalyaları düzenlenen törenle takdim edildi.

Bu yıl 8’incisi düzenlenen Aydın Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nda Aydın Ticaret Borsası (ATB) tarafından Zeytinyağı Tadım Paneli ve Zeytinyağı Kalite Yarışması gerçekleştirildi.

Yarışmaya katılan kişi ve kuruluşların zeytinyağları Uluslararası Zeytin Konseyi’nden akredite olan, ATB Tadım Paneli uzmanları tarafından natürel sızma hafif ve güçlü kategorilerinde analiz edildi. Yarışmada dereceye girenlere madalyalarının, katılımcılara ise katılım belgelerinin sunulması için fuar alanında tören düzenlendi.

ATB Meclis Başkan Yardımcısı Rıza Uyar, burada yaptığı konuşmada, yarışmaya 25 kişi ve firmanın katıldığını belirterek, zeytinyağının kalitesini ve pazar payını artırmayı amaçladıklarını vurguladı. Zeytinyağı Tadım Paneli Başkanı Yusuf Küçük ise ilk kez düzenlenen yarışmanın hafif ve güçlü zeytinyağı sınıfında yapıldığını belirterek, “Aydın zeytinyağı, göğsünü gererek her yerde yarışabilir” dedi.

MADALYALARINI ALDILAR

Konuşmaların ardından dereceye giren kişilere ve kuruluş temsilcilerine madalyaları takdim edildi. Madalya alan kişi ve kuruluşlar şöyle: “Bronz Hafif Kategorisi Pınar Sayın, Bronz Güçlü Kategorisi Hüseyin Kaba, Gümüş Hafif Kategorisi Söke Oliva Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Gümüş Güçlü Kategorisi Zetay Tarım Hayvancılık Anonim Şirketi, Altın Hafif Kategorisi Altın Vadi Markası – Karacasu Küp Yağ A.Ş, Altın Güçlü Kategori Gıdatay Gıda ve Tarım A.Ş”

Programa, KOSGEB İl Müdürü Sadullah Dülger ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu da katıldı.