ZEYBEKLER TEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

Sezon başında hedefi şampiyonluk parolasıyla giren Zeybekler’de alınan bu beraberlikle bölgesel amatör ligde de küme düşmenin eşiğine geldi.

Oynadığı son 5 maçta 3 puan toplayan siyah beyazlılar, ligin bitmesine 5 maç kala Tavas Birlikspor karşısında tek puanı kaleci Alper’le kurtardı. Adnan Menderes’te kayıp 15 puan oldu. Aydın grubu da iyice karıştı.

Kuşadasıspor deplasmanından 3 puanla dönen Didim Belediyespor puanını 28’e çıkardı. Zeybekler’le puanını eşitledi. Bu hafta Didim’deki oynanacak maçta Aydın derbisi, iki takımın kaderini çizecek.

Aydınspor 1923 – Tavas Birlikspor maçı seyir zevki olmayan, futbolcuların ligi kapatmış bir görüntüsü içinde oynandı. Futbol olarak sahada olmayan iki takımı izledik. Taktik, teknik ara ki bulasın… Alper’in ilk yarı biterken rakibine yaptığı hareket, kesinlikle penaltıydı. Ama orta hakem oralı bile olmadı. Tavas Birlikspor yedek kulübesi, neredeyse sahanın içine girerek bu pozisyona tepki gösterdi. İkinci yarıda ilk yarıdan farklı bir oyun yoktu. 83’ncü dakikada Tavas Birlikspor, Göktuğ’la 1 – 0 öne geçti. Tam kazandım derken 4 dakika sonra da 87’nci dakikada Arif, siyah beyazlıların golünü atınca skor 1 – 1 oldu. Son dakikada kaleci Alper, mutlak golü önledi. Siyah beyazlı takımın aldığı bir puannda Alper’in imzası vardı. Alper de takımın içinde değeri artan futbolcu olmaya devam ediyor. Oynanın kötü futbol ve alınan skordan sonra taraftarın da isyanı vardı, kaldı 5 maç. İkisi içeride, üç maç dışarıda. Bu sezon da beklentiler boşa çıktı. Bindik alamete, gidiyoruz kıyamete olmaz inşallah.

YILDIZSPOR’DA TAKTİK TUTTU

Adnan Menderes Stadı, iki nolu sahada oynanan süper amatörün Aydın derbisinde lider Yıldızspor, takipçisi Karpuzlu Belediyespor’la 0 – 0 berabere kalarak puanları paylaştılar.

Aradaki iki puanlık farkı korumak amacıyla sahaya çıkan Yıldızspor, bu isteğini almış oldu. Daha çok atmaktan ziyade yememeyi düşünen Yıldızspor, oyunu da bu taktikle oynamaya çalıştı. İlk yarıda takımlar, riske girmeden orta alan mücadelesiyle geçirdiler.

İkinci yarıya Karpuzlu Belediyespor, daha çok golü ve galibiyeti düşünen bir oyun tarzı içindeydi. Kanatları daha iyi kullandı fakat son vuruşlarda eksik kaldı. Oyunun son dakikalarında Karpuzlu Belediyespor, 84’üncü dakikada kazandığı penaltıyı Taner’in vuruşunda Yıldızspor kalecisi Engin kurtardı. Takımına hayat verdi. Bu maçta her iki takımın da kalecileri öne çıktı. Skoru bu şekilde bitmesini sağladılar. 2 bin kişinin üzerindeki futbolsever, oynanan futboldan zevk almadı ama Yıldızspor kalecisi, Engin, kurtardığı penaltı ile bölgesel amatöre yükselmenin ayak sesleri olabilir diye düşünüyorum. Yıldızspor’da defansta oynayan Çağlar da alınan bu beraberlikte katkısı büyüktü. Karpuzlu Belediyespor ataklarını rakibinden önce davranarak gol tehlikelerini uzaklaştırdı. Yıldızspor’un aldığı bu tek puanın altın değeri vardı. Her iki takım da iddiasını önümüzdeki haftalara bıraktı. Maçın hakemleri de mükemmel bir maç yönettiler.

ASKF Başkanı arkadaşımız Hasip Arıkan ile maç öncesi konuşmamızda hiçbir karışıklığa meydan vermeden bu maçı yakından takip ederek görevimizi en iyi şekilde yapacağız demişti. Kendisini de kutluyorum. Alınan önlemler de harikaydı. Emeği geçenleri alkışlıyorum.

Güzel günlere

Kalın sağlıcakla…