Yüzmeyi öğrenen çocuklardan muhteşem gösteri

Kuyucak Belediyesi ve Halk Eğitimi Merkezi’nin düzenlediği yüzme kursuna katılıp mezun olan 420 çocuk katılım belgelerini muhteşem bir törenle aldı.

Kuyucak Belediyesi tarafından yaptırılan havuzda yüzme eğitimlerini tamamlayan 420 çocuk, törenle belgelerine kavuştu. Öte yandan, 2 buçuk ay boyunca Halil Sağlam, Fehmi Kamber ve Hülya Oktar gözetiminde eğitim gören çocuklar hazırladıkları birbirinden güzel gösterilerle katılımcıların taktirini topladı

15, 25, 50 metre yüzme yarışlarının ardından gerçekleşen koreografi gösterisinin ardından havuzda dev Türk Bayrağı açıldı. Kurslara katılan öğrencilere, madalya ve hediyeleri verildi.

Kuyucaklıları hayal ettiği havuza kavuşturduklarını belirten Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Havuzun tamamlanması ile Pamukören’de 10 yıldır yaptığımız gösterileri Kuyucak’ta da yapmak nasip oldu. Amacımız profesyonel yüzmeyi gençlerimize öğretmek. Aralarında yetenekli olanları seçip turnuvalarda ilçemizin adını duyurmak istiyoruz” dedi.

“YÜZME BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK”

Kuyucaklı vatandaşlar için yılda 278 kurs düzenlediklerini ifade eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tufan Meşeli, “Yüzme havuzunu yapan Kuyucak Belediyesi’ne teşekkür ederiz. Pamukören’den sonra Kuyucak ilçe merkezinde de yüzme kursu vermeye başladık. İlçede yüzme öğrenmeyen çocuk kalmayacak.” ifadelerini kullandı.