Yüzme havuzları için düğmeye basıldı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Pınarbaşı’nda atıl durumda olan yüzme havuzlarıyla ilgili, “YİKOB vasıtasıyla örnek birkaç proje çizip bakanlığa sunacağız. Orayı tekrar havuz olarak kullanma gibi bir düşüncemiz var” dedi.

Gençlik ve Spor Aydın İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Pınarbaşı mevkiinde atıl durumda olan ve adeta viraneye dönen yüzme havuzlarıyla ilgili konuştu. Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) aracılığıyla birkaç örnek proje çizilip Gençlik ve Spor Bakanlığına sunulacağını kaydeden Fillikçioğlu, “Orayı tekrar havuz olarak kullanma gibi bir düşüncemiz var” dedi.

Aydın Gençlik Merkezi’nce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde basın mensuplarına verilen kahvaltılı davette konuşan Fillikçioğlu, Pınarbaşı’nda atıl durumdaki yüzme havuzlarının akıbetiyle ilgili, “Vali Beyle görüştük. Bakanlıkla görüştük. Yeni bir havuz, üstü açık kapanabilir, yarı kapalı yarı açık proje çizimiyle ilgili Vali Bey talimat verdi. YİKOB vasıtasıyla örnek birkaç proje çizip bakanlığa sunacağız. Orayı tekrar havuz olarak kullanma gibi bir düşüncemiz var. Benden önceki bir müdür orayı gençlik merkezi yapılsın diye teklif götürmüş. Orada gençlik merkezine ihtiyaç var mı, yok mu soru işareti. Bence Pınarbaşı’nın o tarihi nostaljisiyle daha modern, daha güzel kapalı bir havuz, tenis kortları, sosyal alanları, kafeteryası olan bir yer olarak kalması daha mantıklı diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“ÇÖZÜM ODAKLIYIZ”

Çeştepe Stadyumu’nun durumuna da değinen Fillikçioğlu, “Bu konuda bakanlığa yazı yazdık. Bakanlık uygun görürse, Efeler Belediyesi’nin projesine onay vereceğiz. Çözüm odaklıyız” diye konuştu.

Adnan Menderes Üniversitesi yerleşkesi içindeki öğrenci yurdu inşaatının 2020 sonunda biteceğini bildiren Fillikçioğlu, “Yurt hizmetlerinde 2020 – 2021 gibi Aydın’a gelecek öğrencilerin talebini karşılayacak bir şablon oluşturulacak” dedi.