Yılın Ahileri ödüllerini aldı

Aydın’da Ahilik Haftası Valilik önünde gerçekleştirilen törenle başladı. ‘İlin Ahisi’ seçilen taksi şoförü Taşkın Telci’ye ‘İlin Ahisi’ ödülü ve ‘İlin Kalfası’ seçilen Mahsun Erol ile ‘İlin Çırağı’ seçilen Umutcan Karyiğit’e ödülleri Vali Hüseyin Aksoy tarafından verildi.

Ahilik Haftası Kutlamalarında Valilik önünde Atatürk Anıtı’na Aydın Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü, Aydın Ticaret Odası ve Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği tarafından çelenk konuldu. Saygı duruşu ve, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İl Kutlama Komitesi, Vali Hüseyin Aksoy’u ziyaret etti. Vali Aksoy, ‘İlin Ahisi’ seçilen Taşkın Telci’ye ‘İlin Ahisi’ ödülünü vererek şed kuşattı. Program kapsamında ‘İlin Kalfası’ seçilen Mahsun Erol ile ‘İlin Çırağı’ seçilen Umutcan Karyiğit’e ödülleri Vali Hüseyin Aksoy tarafından verildi.

‘’AHİLİK, EKONOMİMİZİN BEL KEMİĞİDİR’’

Vali Hüseyin Aksoy ‘’Ahilik felsefesinin barındırdığı tüm bu güzelliklerin; ekonomimizin bel kemiğini, sanayileşmemizin ve kalkınmamızın çekirdeğini oluşturan ve bugün de özünde aynı meziyetleri taşıyan esnaf ve sanatkârlarımızın eli ile daha da ileriye taşınması dileğimdir. Bu düşüncelerle; ilimiz esnafı ve meslek kuruluşları ile tüm halkımızın ahilik haftasını kutlar, birlik, beraberlik, ahiliğe esas olan kardeşlik duygusunun büyüyerek devam etmesini temenni ederim" dedi.

‘İlin Ahisi’ seçilen taksi şoförü Taşkın Telci : ‘’1955 Aydın doğumluyum. Evli ve 3 çocuk babasıyım. Baba mesleği olan şoförlük mesleğine 1974 yılında Taksi – Dolmuş işletmecisi olarak mesleğe başladım. 25. 01 1978 tarihinde oda üye kaydını yaptırdım. 46 yıldır faal taksici olarak çalışmaya devam ediyorum. 9 sene Aydın Şoförler Odası denetim kurulu üyesi olarak görev yaptım. ‘’dedi.