Yeni Adli yıl başladı

2019 – 2020 Adli Yılı'nın başlaması nedeniyle Aydın Adliyesi önünde tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Aydın Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Erhan Yıldırım, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten ve Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.


Törende açılış konuşmasını yapan Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt; ‘ Başta laiklik ilkelerine bağlı kalmak ve ulu önder Atatürk’ün koyduğu ilkelere sımsıkı sarılmalı, hukuka inanarak tüm samimiyetimizle çalışmalarımızı sürdürerek gelecek nesillere güzel bir ülke bırakmalıyız. Adli tatil boyunca dinlenmeden çalışmak zorunda kalan hakimlerimizi, savcılarımızı , avukat meslektaşlarımızı, adliye çalışanları ve emniyet mensuplarını özverilerinden dolayı teşekkür ederim. Yeni adli yılın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.’

Aydın Adalet Komisyonu Başkanı Erhan Yıldırım; "2019 – 2020 adlı yılı ülkemize milletimize barış ve huzur getirmesini diliyorum’

Yıldırım; ‘Adalet Bakanlığı’nca 2009 yılı Ocak ayı itibariyle yargıda hedef süren uygulaması başlamıştır. Bunun amacı soruşturma, kovuşturma ve yargılamaların tamamlanması için ön görülen hedef sürelerin belirlenmesi ve uygulanmasıdır. Belirlenen süreler kovuşturma ve yargılama faaliyetlerinin sonuçlanabileceği en son sürelerini ifade etmektedir. Yargılama faaliyetleri belirlenen süreler içinde tamamlanmalıdır. " dedi.

Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kasım Tüten; yeni adli yılın hayırlı olsun’

Törende konuşan Başsavcı Tüten; ‘ ‘Yargı sistemimiz, daha önceden olduğu gibi bir cemaatin ve grubun emrinde ve onların işaret ettiği yolda değil necip Türk milletinin emrinde dimdik ayakta olduğunu, 15 Temmuz’da gösterdiği dirayetle bunu bütün meslektaşlarımızın kanıtladığını söylemek istiyorum." dedi.