Yaşlılar ve çocuklardan renkli kutlama

Aydın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla Aydın Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kutlama yapıldı. Huzurevi sakinleri türküler eşliğinde unutulmaz bir gün yaşadı.Aydın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, 1 Ekim Yaşlılar ve Çocuk Günü kapsamında Aydın Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşayan yaşlılar ile Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evleri’nde kalan çocukları bir araya getirdi. Yaşlılar ve çocuklar için düzenlenen etkinlikte, huzurevi sakinleri ile çocuklar müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

Çocuklar tarafından yaşlılara karanfil ve farklı hediyelerin verildiği etkinlikte, yaşlılar ve çocuklar için birbirinden farklı türküler seslendirildi. Doğum günü olan yaşlılar ve çocuklar için pasta kesildi. Aydın ve Ege yöresine ait halk oyunları gösterisinin yapıldığı programda, yaşlılar da zeybek oynadı. Kutlamaların son bölümünde yaşlılar ve çocuklar ile Aydın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personelleri hareketli müzikler eşliğinde doyasıya eğlenerek renkli görüntüler oluşturdu.

Programa katılıp yaşlılarla yakından ilgilenip günlerini kutlayan Aydın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Seyfi Bozçelik, “Biz geleceğimizi inşa edeceğimiz çocuklarla geleceğimizi inşa etmiş insanları bir araya getirmiş olduk. Çocuklarımıza geleneklerimizi, örfümüzü, büyüklerimize saygı duymayı, onlara of bile dememeyi öğretiyoruz. Aynı zamanda yaşlılarımızın yaşamış olduğu tecrübeleri ve birikimleri kazansılar istiyoruz. Şunu unutmamak lazım, yaşlılarımız bize bu ülkeyi bıraktılar. Bu ülkenin güzelliklerini bıraktılar. Aslında büyük sorunları ve sıkıntıları onlar çektiler. Bize güzel yaşanır bir ülke bıraktılar. Bize düşen bu ülkeyi daha hale getirmek bunun için çaba sarf ediyoruz. Hem huzur evinde onları ağırlamaya çalışıyoruz, hem de çocuk evlerimizde geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.