YKKED üyeleri sandığa gitti

Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED) Aydın Şubesi’nin 8’inci Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel kurulda gerçekleşen seçimle yeni yönetim kurulu ve derneğin diğer yetkili organlarında görev yapacak isimler belirlendi.


YKKED Aydın Şubesi’nin 8’inci Olağan Genel Kurulu, Nevzat Biçer Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Divan başkanlığını emekli eğitimci Ahmet Taşkın’ın üstlendiği toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Hatice Uçar, 12 Ocak 2019’daki toplantıda göreve geldiklerini anımsatarak, “Biz de o tarihten bugüne kadar derneğimizi yaşatmak ve daha ileri taşımak için elimizden geleni yaparak çalıştık. Üyelerimizle sıcak ilişkiler kurmaya önem verdik. 92 kadın, 173 erkek olmak üzere toplam 265 üyemiz vardır. Siz değerli üyelerimize yanımızda olduğunuz, desteklerinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederiz” dedi.

Dernek olarak, Eğitim – İş’in ofisini ortaklaşa kullandıklarını aktaran Uçar, o dönemde kendilerine bu olanağı sağlayan Eğitim – İş Aydın Şubesi önceki dönem Başkanı Remzi Çomakcı’ya teşekkür etti.

Uçar, “Ofisimize masa ve kitaplık yaptıran, kombimizi alan, ayrıca Zafer Mahallesi’ndeki ormanımızın bakımını yaptıran, tabelasının yenilenmesini sağlayan, derneğimize her konuda destek olan Efeler Belediye Başkanımız Sayın Fatih Atay’a da çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

YENİ YÖNETİM

Blok listeyle gerçekleştirilen seçimde şubenin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu: “Nurgül Demir, Remzi Çomakcı, Metin Devrim, Hasan Öğdüm, Nesrin Çıldır, Doğan Erhotamış, Mustafa Ünver.”

Toplantıya, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Barış Altıntaş, Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Adalet Çıbık, Birleşik Kamu – İş İl Temsilcisi Ali Demir, Eğitim – İş Aydın Şubesi Başkanı Şaban Özdemir ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Günver Güneş de katıldı.