Vosvos tutkunlarından Cumhuriyet konvoyu

Efeler’de bir araya gelen vosvos tutkunları, Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yıl dönümünü düzenledikleri konvoyla kutladı. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği konvoyda renkli görüntüler ortaya çıktı.

"Cumhuriyet Konvoyu" etkinliğinde vosvos tutkunları buluştu. Aydın Vosvos Kulübü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında vosvos tutkunları, araçlarını Türk bayrakları ile süsledi. Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 22 vosvos aracın yer aldığı konvoy, Orta Mahallede bulunan Aydın Vosvos Kulübü önünden başlayarak Doğu Gazi Bulvarı, İstasyon Meydanı, Adnan Menderes Bulvarı’ndan ilerleyerek Form Aydın’da sona erdi. Vosvosları bir arada gören vatandaşlar, anı ölümsüzleştirmek için telefonlarıyla fotoğraf çekti.

Aydın Vosvos Kulübü Başkanı Coşkun Akçay, Cumhuriyet’in, Atatürk’ün emanet ettiği en büyük eser olduğuna dikkat çekerek, coşkulu bir şekilde Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’nci yılını kutladıklarını söyledi.

Özel günlerde ve resmi bayramlarda kulüp olarak farkındalık oluşturmak amacıyla konvoy yaptıklarını ifade eden Başkan Akçay, “22 iki araçla konvoy yaptık. Orta Mahalledeki kulübümüzün önünden başladığımız konvoy kapsamında Doğu Gazi Bulvarından Zafer Meydanı’na geçip Hükümet Bulvarından Adnan Menderes bulvarından inip tekrar Kent Meydanı’na çıktık. Aydın Büyükşehir Belediyesinin önünden Egemenlik bulvarı üzerinden ilerleyerek Form Aydın’da konvoyumuzu noktaladık. Bu güzel Cumhuriyetimizi bize emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve bu vatanımız için canını hiçe sayan şehitlerimize ve gazilerimize çok teşekkür ederiz. Atatürk’ün bize bıraktığı bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.