Villayı uyuşturucu serasına dönüştürmüş

Didim’de bir villaya düzenlenen operasyonda, havalandırma sistemi kurulu odada saksıda yetiştirilen 93 kök Hint keneviri ile 730 gram kubar esrar ele geçirildi. Olayla ilgili bir kişi tutuklandı, bir kişi serbest bırakıldı.

Didim’de bir villada uyuşturucu yetiştirildiği ihbarı alan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri adrese sabah saatlerinde operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda polis ekipleri büyük şok yaşadı. Villada bulunan şüpheli sahte kimlik göstererek kendisini C. Ş. olarak tanıttı. Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki yapılan kontrolleri sonrasında İzmir’in Urla İlçesi Sulh Ceza Hâkimliği tarafından aranmakta olan B. Ş. olduğu ortaya çıktı.

SERA KURMUŞ

Villada yapılan aramada düzenek kurulmuş bir odada 93 adet değişik boy ve ebatlarda saksı içinde Hint keneviri, 730 gram kurutulmuş esrar maddesi, 1 adet hassas terazi, 1 adet 6.35 tabanca ve tabancaya ait 1 adet şarjör ve 41 adet tabanca fişeği, 1 adet C. Ş adına düzenlenmiş sahte nüfus cüzdanı bulundu. Hint keneviri yetiştirmede kullanılan çok sayıda ısıtma ve aydınlatma amaçlı tesisat parçaları ele geçirildi. Konu ile ilgili olarak B. Ş. ile birlikte S. A. da gözaltına alındı. S. A. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakılırken, B. Ş. uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.