Vali Köşger, polis adaylarına seslendi

Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencileriyle iftarda buluşan Vali Yavuz Selim Köşger, polis adaylarına, “Gücünüzü hukuktan, kanundan ve bu milletin kendisinden alacaksınız” sözleriyle seslendi.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) öğrencileri ve şehit aileleri ve gazilerle iftarda buluştu. Polis adaylarına öğütlerde bulunan Köşger, “Gücünüzü hukuktan, kanundan ve bu milletin kendisinden alacaksınız” dedi.

Aydın POMEM Yerleşkesinde düzenlenen iftar yemeğinde yapılan yemek duasının ardından oruçlar açıldı. Yemeğin ardından polis adaylarına hitap eden Köşger, polisliğin önemli ve kutsal bir meslek olduğuna dikkati çekerek, “Dosta güven, düşmana ve suçluya korku salan milletimizin çelik pençesi polisimiz. Bizim polisimiz dünya polislerinin yaptığı hizmetlere ilaveten suçluyla, hırsızla, arsızla uğraşmanın yanında, maalesef bulunduğumuz coğrafyadan kaynaklanan, aynı zamanda vatanın savunmasıyla ilgili de bir vazifeyi omuzlayıp yüklenmiş görünüyor. Bu uğurda nice şehitler verdi güvenlik güçlerimiz. Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Allah mekânlarını cennet eylesin” diye konuştu.

“KAYBOLUR GİDERSİNİZ”

Türkiye’nin zor bir coğrafyada olduğunu vurgulayan Köşger, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu milletin son 40 – 50 yıldır sınandığı bütün sınavlardan yüzümüzün akıyla çıktık. Buna ne kadar şükretsek az. Bu milletin bu coğrafyada, ben her zaman söylüyorum. Bu coğrafyada kritik noktalarda, tarihin denk getirdiği noktalarda, tarihin sizi ateşle imtihan ettiği noktada aslanlar gibi, yiğitçe bir duruş sergilerseniz bu coğrafyada var olmaya devam edersiniz. Ancak o kritik noktada, o kritik eşikte yiğitçe bir duruş sergileyemezseniz tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolur gidersiniz.”

Polis adaylarına “Bu millete bağlılık konusunda en ufak bir falsonuz olmayacak” uyarısında bulunan Köşger, “Bu millete ait olduğunuzu hiçbir zaman unutmayacaksınız. Bu milletin değerlerini hiçbir zaman hor görmeyeceksiniz. Bu milletin o silahı, kendisini korumak üzere verdiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayacaksınız. O silahı size bu millet, milleti koruyasınız diye veriyor. Gücünüzü hukuktan, kanundan ve bu milletin kendisinden alacaksınız” ifadelerini kullandı.

FET֒CÜLERE SERT SÖZLER

“Silahınızı bu milletin düşmanlarına, bu millete karşı suç işleyenlere gerektiğinde kullanacaksınız” vurgusunda bulunan Köşger, şunları kaydetti:

“Bunun örneğini en son 15 Temmuz’da gördük. Kendisine tevdi edilen silahı bu millete doğrultan kahpelerin ne olduğunu hepiniz gördünüz. Bu milletin kendisinin içinden çıktığını zannettiği, ‘beni koru’ diye görevlendirdiği kişiler, eğer millete silah doğrultuyorsa bu millet de anında duruma vaziyet ediyor, size verdiği silaha rağmen çıplak gövdesiyle karşınıza çıkar ve o silahı da elinizden alır. Sizin suçluları tıkacağınız kodese tıkar. Şimdi yüz binlerce bu cinsten adam, bu milletin hapishanelerinde, kodeslerinde suçlularla birlikte. O noktada bu millete aidiyetinizi hiçbir zaman unutmayacaksınız. Bu silahın size bu milleti korumak üzere verildiğini hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayacaksınız.” İftar yemeğine, İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, POMEM Müdürü Şinasi Dur ve İl Jandarma Komutanı Albay Mesut İnan da katıldı.