Uysal, “Oyuncularım bu şehir için tarih yazdı”

Beşiktaş’ı mağlup eden Belçika yolcusu Aydın Büyükşehir Belideyespor Antrenörü Mustafa Umut Uysal, “Bu şehri Avrupa’da temsil etmek istiyordum. Oyuncularım bu şehir için tarih yazdılar.” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Challenge Kupası 16’lı final turu rövanş maçında Beşiktaş’ı altın set sonunda eleyerek 8’li final turuna yükseldi.

Aydın Büyükşehir Belediyespor, 8´li final turunda Belçika´dan Hermes takımıyla mücadele edecek.

Maç sonrası değerlendirmede bulunan Antrenör Uysal, “Aydın’a bir Avrupa takımının gelmesini çok istiyordum. İstanbul’da bize hiç yakışmayan bir oyun sergiledik. Dört maç kaybettik. İyi oynadığımız maçlar da vardı ama çok az sergileyebildik gerçek oyunumuzu. Bugün bu takımın bu şehirle beraber neler yapabileceğini herkese gösterdik. İnşallah Avrupa’da sonuna kadar gitmek istiyoruz. Her zaman söylüyorum yolumuz çok uzun. Ligle beraber götürüyoruz Avrupa’yı. Çok zor bir yolculuk bizim için. Avrupa’da final oynamak istiyoruz. Ayaklarımızın yere basması lazım. Yarından itibaren Bursa Nilüfer Belediye Maçı hazırlıklarına başlayacağız. Çünkü Vestel Venus Sultanlar ligi gerçekten çok zor. Bunun bilincindeyiz. Oyuncularım da bunun bilincinde. Oyuncularımı kutluyorum. Ben onlara soyunma odasında bu şehir için tarih yazmalarını istedim. Onlarda bugün bu şehir için tarih yazdılar” dedi.