Unutkan vatandaş arabasına kavuştu

Aydın’da özel halk otobüsünde parasını unutan Aslan Ali Gençoğlu, arabasına kavuştu. Gençoğlu, arabasını aldığı gibi Ata Mahallesi son durağına giderek parasını bulup kendisine teslim eden özel halk otobüsü şoförü Ufuk Türkeş’i ziyaret ederek kendisine teşekkür edip hediye verdi.Aydın’da geçtiğimiz günlerde ASTİM Organize Sanayi Bölgesi-Otogar arası şehir içi yolcu taşımacılığı yapan 55 yaşındaki Ufuk Türkeş, son seferini tamamladığında araçta bir poşet fark etti.

Kontrol ettiğinde poşette 29 bin 390 lira para olduğunu gören Türkeş, bağlı bulunduğu Efeler Şehir İçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifinin yetkililerine durumu bildirip parayı görevlilere teslim etmişti.

Efeler İlçesinde yaşayan 64 yaşındaki Aslan Ali Gençoğlu, araba almak için bankadan kredi çekmişti. Bankadan kredi çektikten sonra arkadaşlarıyla birlikte kahvehanede otururken eşinin kendisini telefonlar arayıp bir koli yumurta ve peynir isteyince Aslan Ali Gençoğlu, marketten yumurta ve peynir aldıktan sonra şehiriçi halk otobüsüne bindi. Yumurta ve peynir içinde bulunan poşeti alıp araçtan inen Aslan Ali Gençoğlu, paraların içinde olduğu poşeti oturduğu koltuğun altında unuttu. Paraları kaybettiğini far eden Aslan Ali Gençoğlu da polise parasını kaybettiği ihbarında bulundu.

Kameralardan paranın sahibi olduğu belirlenen Gençoğlu´na unuttuğu 29 bin 390 lira Kooperatif Başkanı Okan Yalçın ve araç şoförü Ufuk Türkeş tarafından teslim edilmişti.

Bir haftalık araştırmaların sonunda kaybettiği parayla İzmir’den bir araç satın alan Gençoğlu, arabasını Aydın’a getirdiği gün paralarını bulan Özel Halk Otobüsü şoförü Ufuk Türkeş’i Ata Mahallesindeki son durakta ziyaret edip kendisine teşekkür edip hediye verdi. Hayırlı olsun dileklerini Gençoğlu’na ileten halk otobüsü şoförü Türkeş, arabayla gezme sözü aldı.

Hediyeyi bütün şehir içi şoförleri adına aldığını ifade eden Türkeş, “Gençoğlu’nun bu ince davranışından dolayı kendisine teşekkür ederim. Diğer şoför arkadaşlarımız da bulsaydı kesinlikle benim gibi size teslim ederdi. Şehir içi halk otobüslerinde herkes güvenli bir şekilde yolculuk yapabilir.” dedi.

Başından geçen olayları anlatan Gençoğlu, “Araba almak için çektiğimiz krediyi bulan kardeşim Ufuk Türkeş’e teşekkür mahiyetinde çam sakızı çoban armağanı bir hediye aldım. Allah senden bin kere razı olsun. Allah böyle insanları ülkemizden hiç eksik etmesin. Dürüst, şerefli, namuslu yaşamak herkese nasip olmaz. Vicdanının sesini dinledi bulduğu parayı bize teslim etti. Allah işini gücünü rast getirsin” diye konuştu.

“YUMURTA VE PEYNİRİ UNUTMAMAM YENGENİZİN HOŞUNA GİTMİŞ”

İzmir’den arabayı satın aldığını ifade eden Gençoğlu, “Hiç ummadığım bir olaydı. Ben o paranın gittiğini zannettim. Tamam bu para demek ki nasip değilmiş gitti dedim. Helal paraymış döndü geldi. Haberlerimiz izleyenler İstanbul’dan, İzmir’den aradılar. Haberde kullandığım ‘yumurta paralardan kıymetliydi ki yumurtayı aldım parayı unuttum’ sözler nedeniyle beni tebrik ettiler. Demek ki para değer vermiyorsun dediler. Yakınlarım göğsümüzü kabarttın dediler. Yumurta ve peyniri almam için beni arayan yengeniz, otobüsten peynir ve yumurtayı alıp parayı unutmamdan oldukça hoşuna gitti. Kocam bana bu kadar ilgi gösteriyor diye hoşuna gitmiş” dedi.