Ülkücü Şehitler anısına anıt çeşme yapılacak

Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı tarafından, 6 Ağustos 1987 yılında Kurban bayramı münasebetiyle ocakların giderleri ve ceza evinde bulunan Ülkücülere yardım etmek amacıyla Çine’ye deri toplamaya giderken Aydın-Muğla kara yolunda şehit olan 4 Ülkücü genç anısını tavuklu pilav ve ayran hayrı yapıldı. Şehitlerin anısını yaşatmak ve onlara duaların edilmesini sağlamak amacıyla yeni bir proje hazırladıklarını ifade eden Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Emre Özbey, 4 Ülkücünün trafik kazası geçirdiği Halaçlar Mahallesi yakınlarına anıt çeşmesi yapacaklarını söyledi.


Bey Camisi önünde gerçekleştirilenprogramda Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanı Emre Özbey, vatandaşlara tavuklu pilavve aryan dağıttı.

Açıklama yapan Ülkü Ocakları Aydın İlBaşkanı Özbey, “6 Ağustos 1987 tarihinde Kurban Bayramı’nda Ocağımızınihtiyaçlarını ve o dönemde ceza evinde bulunan Ülkücülere yardım toplamak üzereÇine’ye giderken şehit olan Kubilay Ançin, Suat Hayri Balcı, Yaşar Yazıcı veRecep Köse anısına bugün tavuklu pilav ve ayran dağıtıyoruz. 5 bin kişilikdağıtım yapacağız. Bizim en büyük özelliğimiz şehitlerimizin emanetine sahipçıkmamız. Onların emanetine sahip çıktığımız sürece biz varlığımızısürdürebiliriz. Bunlar bir dava uğruna, Türklük yolunda şehit oldular” dedi.

Ülkücü şehitlerinmezarlıklarını yenilediklerini ifade eden Özbey, “Bu dört Ülkücü gencimizintrafik kazası geçirdiği noktaya bir anıt çeşme yapmayı planlıyoruz. Şu andaproje aşamasında. En kısa sürede şehitlerimizin anısına o çeşmeyi yapıpfaaliyete geçireceğiz. Şehitlerimizin ruhu şad olsun” dedi.