Tezcan: Yarışın sonucu belli

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, “Sayın Mustafa Savaş, 5 sene önce de bu yarışa girdi. Bu yarışın sonucunun ne olacağı belli. Aydınlılar, bu seçimde ne yapacağını biliyor” yorumunu yaptı.


CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, partisinin Aydın İl Başkanlığı’na yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yerel seçim çalışmalarının Türkiye genelinde ve Aydın’da yoğun bir şekilde devam ettiğini dile getiren Tezcan, ülke genelinde iddialı olduklarını, Aydın’da da her zaman olduğu gibi çok güçlü bir iddiayla seçimlere gireceklerini ifade etti.

“ÇERÇİOĞLU, TÜRKİYE’DE MARKA OLDU”

Aydın’da İYİ Parti’yle seçim işbirliği yapacaklarını hatırlatan Tezcan, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu son 5 yıl içerisinde sadece Aydın’da değil, Türkiye’de marka olmuş. Türkiye sınırlarının dışına taşacak şekilde marka olmuş bir yerel yönetim örneği sergiliyordu. Ondan önce de il belediye başkanıydı, büyükşehir olmadan önce. Bu 10 yıllık birikimin üzerine önümüzdeki 5 yılda da Sayın Çerçioğlu’yla yola devam etme kararımız çok daha önceden Parti Meclisi tarafından alınmıştı” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI OYLARINA DA TALİBİZ”

Yerel seçimlerde sadece CHP ve İYİ Parti seçmeninin oylarına talip olmadıklarını kaydeden Tezcan, şöyle devam etti: “Cumhur İttifakı adı altında seçime giren partilere oy vermiş vatandaşlarımızın oylarına da talibiz. Onun dışındaki başka partilere oy vermiş vatandaşlarımızın da oylarına talibiz. Hiçbir oyu belirli bir blokaj altında tutup ötekileştirme anlayışını doğru bulmuyoruz. Bu nedenle Aydın’da hedefi son seçimlerde iki partinin aldığı oy çerçevesiyle sınırlı tutmuyoruz. Nereye oy verirse versin bizim belediye başkanlarımız herkese hizmet edecek.” Tüm vatandaşları “ittifakın ruhuna uygun olarak” sandığa gitmeye davet eden Tezcan, “Bizim işbirliğimiz ayırıcı değil, bizim işbirliğimiz bölücü değil. Bizim işbirliğimiz ötekileştirici değil. Biz bu işbirliğinin dışında kalanlar ‘vatan hainidir veya düşmandır’ demiyoruz. Biz daha iyi hizmet edeceğimizi söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

“AYDINLILAR NE YAPACAĞINI BİLİYOR”

Konuşmasında, Cumhur İttifakı’nın Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ı da eleştiren Tezcan, “Sayın Savaş, mutfakta yüzde 50 enflasyonu insanlarla tanıştıran bir anlayışın temsilcisi olarak buraya geliyor. Sayın Çerçioğlu da eti mutfağa ucuz sokmayı başaran ve beceren bir anlayışın temsilcisi olarak biliniyor. Sayın Savaş, 5 sene önce de bu yarışa girdi. Bu yarışın sonucunun ne olacağı belli. Kendisini daha fazla konuşmamız aslında onun propagandasını yapmak olur. Aydınlılar bu seçimde ne yapacağını biliyor. Meydan burada, sandık orada. Hep beraber göreceğiz” diye konuştu.

“KUŞADASI’NDA UZLAŞMA SAĞLANDI”

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır da İYİ Parti’yle yapılan görüşmeler sonucunda, Kuşadası’nda uzlaşmaya varıldığını belirterek, CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Ömer Günel’in Millet İttifakı’nın adayı olduğunu aktardı. Çankır, “Millet İttifakı’nın çok güçlü adaylarıyla 17 ilçemizi derman belediyeciliğiyle buluşturacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’nu da hedeflediğimiz yüzde 65’lik oyla o makama yeniden oturtacağız. 31 Mart yerel seçimleri bir çarpan etkisiyle Türkiye siyasetine ve ülkemizin geleceğine damga vuracaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Basın toplantısına, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP Kadın Kolları Aydın İl Başkanı Ayşe Özdemir, CHP Efeler Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Atay ve CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin de katıldı.