"Tek alternatif, İYİ Parti"

İYİ Parti’nin yeni il yönetiminin tanıtım töreninde konuşan İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, “Mevcut koşullarda despot iktidarı ve ortağını frenleyebilecek, mağlup edebilecek tek alternatif İYİ Parti’dir” dedi

Doktor Betül Akçanal başkanlığında oluşturulan İYİ Parti’nin yeni Aydın il yönetiminin tanıtılması için basın toplantısı düzenlendi.

Gar Park Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Toplantıda ilk sözü alan İYİ Parti Aydın Kurucu İl Başkanı Recep Taner, Türkiye’nin zor ve sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ifade ederek, “Bu süreç, ne zaman bitecek? Bu da maalesef belli değil ama her zaman olduğu gibi AKP, ülke gündemini farklı gündemlere çekerek siyasetini devam ettiriyor. Son 10 günde yaşananlara baktığımızda Türkiye’de yaşanan şeyler vatandaşın yaşadığından çok farklı. Sayın Cumhurbaşkanı, ülkede kriz var mı yok mu bir türlü karar veremedi. Ama sizler, özellikle hanımefendiler enflasyonun ne duruma geldiğini gittiğiniz pazarlarda, yaptığınız alışverişlerde sonuna kadar görüyorsunuz” dedi. İktidarın yapay gündemler yarattığına işaret eden Taner, birçok muhalefet partisinin de bu yapay gündemlerin peşine takıldığını aktardı.

“MUHALEFETİN ÖNÜ KESİLİYOR”

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin ise Aydın’da gördüğü tablodan övünç duyduğunu dile getirdi. Türkiye’de muhalefet partilerinin TBMM zemininde dahi iktidarla mücadele etmesinin zor olduğunu savunan Sezgin, “Meclis zemininde dahi iktidar ve küçük ortağı, birtakım olaylara, tamamen ülke menfaatlerinden uzak bir anlayışla yaklışıyorlar. Meclis’in kendini demokratik yollarla ifade etmesini önlüyorlar. Muhalefetin önünü kesmeye gayret ediyorlar. Bu koşullarda İYİ Parti’nin bizatihi kendisinin bir erdem olduğu çok iyi anlaşılıyor. Mevcut koşullar altında iktidarı ve ortağını, despot iktidarı ve ortağını frenleyebilecek ve mağlup edebilecek tek alternatif İYİ Parti’dir. Onun için çok erdemlidir” diye konuştu.

Ülkenin daha zor günler geçirmemesi için yerel seçimlerin önemli bir basamak olduğuna değinen Sezgin, “Gerçekten İYİ Parti’nin yerel seçimlerdeki alacağı tutum ve göstereceği başarı, Türkiye’nin ümitle bakmasını sağlayacak tek çözümdür. Bundan başka yol göremiyorum. Yerel seçimlerdeki sınamayı kaybettiğimiz takdirde, o zaman Türkiye’nin geleceğine daha da karamsar bir şekilde bakmak mecburiyetinde kalacağız. Bu açıdan çok dikkatli olmamızda yarar var” ifadelerini kullandı.

HEDEF, YEREL SEÇİMLER

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Dr. Betül Akçanal da yeniden yapılanma sürecinde yeni il yönetiminin oluşturulduğunu bildirdi. İYİ Parti’nin Türk milletinin güveni esas alınarak kurulduğunu aktaran Akçanal, çoğulcu ve katılımcı bir siyaset anlayışının temsilcisi olduklarını vurguladı. Tüm engellemelere karşın 24 Haziran seçimlerine girdiklerini ifade eden Akçanal, genel seçimlerde yurt genelinde 5 milyon seçmenin oyunu aldıklarını hatırlattı. Şimdiki hedeflerinin yerel seçimde başarı olduğunu kaydeden Akçanal, oluşturulan yeni yönetimin bu anlayışla göreve devam edeceğini anlattı.

Konuşmaların ardından yeni il yönetim kurulu üyeleri, isimleri okunarak kürsüye davet edildi. Milletvekili Sezgin, İl Başkanı Akçanal, Kurucu İl Başkanı Taner, yönetim kurulu üyeleriyle ve partililerle anı fotoğrafı çekildi.

Yeni yönetim şu isimlerden oluştu: Ahmet Pehlivan, Ahmet Türkmenoğlu, Ahmet Yelegen, Ahmet Yörük, Ali Gilik, Ali Sert, Alparslan Akşit, Alper Başaran Esmer, Arif Mutlu, Aydın Zeytin, Aysun Alkan, Aziz Kırıcı, Bekir Güven, Buket Saran, Burhan Önel, Bülent Burmaoğlu, Can Ataş, Candan Orhan, Cemal Sarı, Cemil Koç, Cevat Muharrem Ural, Durmuş Tobal, Emine Saygı, Erden Tilki, Erkan Çelebi, Eyüp Burhan, Faruk Sarıoğlu, Fatih Şengel, Fatma Orbay, Fevzi Mercan, Firdevs Yeşil, Gamze Turan, Gökhan Sandıkçı, Gökhan Soyçelik, Gülcan Toprak, Gülfer Aydın, Gülhan Yılmaz Kaleli, Gültekin Soysal, Hanife Şen, Hasan Çetinbaş, Hasan Pehlivan, Hasan Yılmaz, Hatice Kahraman, Hülya Yeniev, İbrahim Çakır, İbrahim Koşumcu, İlknur Demirtaş, İsmail Ece, Kadri Güler, Kadriye Demir, Kamil Koç, Kazım Özer, Kemal Pamuk, Mehmet Kırşehirli, Mehmet Niçin, Mehmet Özen, Mesule Mucan, Meşkure Lale Budaklı, Murat Özgür Ocak, Musa Kutsal Öztemel, Mustafa Orhun Çetin, Mustafa Selamettin Sezer, Mustafa Taner Ceylan, Muzaffer Alkan, Nami Duru, Nezir Aydemir, Nuran Muş, Nuray Karapınar, Nurcan Aktaş, Nurten Arabacı, Oğuz Aydın, Okan Adıgüzel, Oktay Bozok, Ömer Saruhan Gedik, Önder Uzdil, Özcan İncegüneş, Özlem İrik, Pervin Arslan, Remzi Kaşlı, Reşat Sinan, Safi Narin, Salih Şafak Akdoğan, Samet Arda Altınyürek, Sami Uluçay, Satı Müjde Tiryaki, Seçkin Çakar, Selahattin Acar, Selim Özyılmaz, Selma Oflaz, Sevde Ayça Çakırer, Sevgi Kaya, Şebnem Ebil, Şeref Sökmez, Tolga Ekşi, Tuğba Özkan, Tülin Kayhaoğulları, Umut Bilgin, Vedat Coşkun, Vedat Demir, Volkan Güleç, Yaşar Çelebi, Yılmaz Yener Akkol, Zekeriya Danyal, Zeynel Abidin Özmen, Zübeyde Karabacak.