Tatlıcılarda bayram telaşı

Aydın’da Kurban Bayramı öncesinde tatlıcılarda hareketlilik yaşanıyor. Kentte tatlı üretimi ve satışı yapan Ayhan Aydın, Ramazan Bayramı’na kıyasla yoğunluğun daha fazla olduğunu kaydetti.


Aydın’da bayram öncesinde vatandaşlar, tatlılara yoğun ilgi gösteriyor. Vatandaşın talebini karşılamaya çalışan esnaf, siparişlere yetişmekte zorlanıyor.

Doğu Gazi Bulvarı’ndaki işyerinde eşiyle birlikte tatlı satışı yapan Ayhan Aydın, birkaç haftadır tatlıya büyük ilgi olduğunu belirterek, “Bunun Ramazan’da insanların bir arada olamamasından kaynaklandığını düşünüyorum. Bu bayram insanlar, biraz daha gelen giden bekliyor. O yüzden Ramazan Bayramı’na göre daha çok rağbet var. Genellikle şerbetli tatlılar ilgi görüyor. Saray burma, dürüm, baklava, şöbiyet çeşitleri var” dedi.

“FİYATLAR UYGUN”

Tatlıları kendilerinin ürettiğini anlatan Aydın, “Kırk yıldır bu işi yapıyoruz. Glikoz kullanmıyoruz. Tatlılarımız beğeniliyor. Fiyatlarımız gayet uygun. Tatlının kalitesine göre fiyatımız çok güzel. Biraz da sürümden kazanalım istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Aydın, tüketicilerin fıstıklı tatlılar yerine cevizli tatlıları daha çok tercih ettiğini sözlerine ekledi.