Güncel

Taner: İYİ Parti'yi Aydın'da birinci yapacağız

İl yönetimince gerçekleştirilen oylama sonucunda oybirliğiyle İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı görevine getirilen Recep Taner, “Aydın’da İYİ Parti’yi birinci parti yapacağız. En fazla milletvekilini çıkarmaya çalışacağız. Millet İttifakı’ndan da bir cumhurbaşkanı seçilmesini sağlayacağız” dedi.


Süleyman Demirci’nin 13 Aralık’ta görevden alınması ve partiden ihracıyla İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı’nda yaşanan belirsizlik son buldu. Genel merkezin çağrısı üzerine ikinci kez toplanan İYİ Parti Aydın İl Yönetimi, 23’üncü Dönem Aydın Milletvekili ve İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Recep Taner’in il başkanı olmasını oybirliğiyle kararlaştırdı. Taner, İl Başkanvekili Mehmet Akif Yılmaz’dan görevi devraldı.

Gerçekleştirilen seçime ve önümüzdeki dönemin yol haritasına ilişkin Yeni Kıroba’ya özel değerlendirmelerde bulunan Taner, “Tabii genel merkezin talepleri doğrultusunda seçim yenilendi. Saat 12.00’den 17.00’ye kadar seçim devam etti. Yapılan sayım neticesinde 37 il yönetim kurulu üyesinin 36’sının – birisi şehir dışında olduğu için mazeret bildirmiş – oybirliğiyle göreve davet edildim. İl Başkanvekilimiz Mehmet Akif Yılmaz arkadaşımız konuyu tebliğ etti. Gittim, göreve ondan devraldım. 21 Ocak 2022 saat 18.00 itibarıyla da Aydın İl Başkanı olarak görevimin başındayım” diye konuştu.

“HEP BERABER ÇALIŞACAĞIZ”

İYİ Parti olarak Aydın’da en fazla oyu almayı hedeflediklerine işaret eden Taner, şöyle devam etti: “Bu noktada Aydın’da İYİ Parti’nin birinci parti olması için elimden gelen gayreti sarf edeceğim. Aydın’da İYİ Parti’yi birinci yapmak için teşkilatlarımızla, ilçe başkanlarımızla, belediye başkanlarımızla, milletvekilimizle beraber il yönetimi olarak elimizden geleni yapacağız. Aydın’da İYİ Parti’yi birinci parti yapacağız. En fazla milletvekilini çıkarmaya çalışacağız. Millet İttifakı’ndan da bir cumhurbaşkanı seçilmesini sağlayacağız.” Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Taner, “2017 yılında kurulmuş bir partiyiz. Bu süreç içinde görev yapmış tüm arkadaşlarımızı da beraber çalışmaya davet edeceğiz. Hep beraber çalışacağız” sözlerine yer verdi.

“AKŞENER’İ AYDIN’A DAVET EDECEĞİZ”

Yönetimin kendi içinde başkan seçmesi nedeniyle mazbata töreni olmayacağını ifade eden Taner, “Önümüzdeki günlerde Sayın Genel Başkanımızı ziyaret edeceğiz. Kendisine bağlılıklarımızı bildireceğiz, gerekli talimatları alacağız. Kendisini Aydın’a davet edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

2017 yılının Kasım ayında İYİ Parti Aydın Kurucu İl Başkanı Recep Taner, 2018’in Eylül ayına kadar bu görevi sürdürmüştü. Yönetimin kararıyla Taner, ikinci kez il başkanlığı koltuğuna oturdu.