Tabip Odası'nda görev dağılımı yapıldı

Geçtiğimiz hafta sonu seçimli genel kurulu gerçekleşen Aydın Tabip Odası’nda görev dağılımı yapıldı. Başkanlık görevini Dr. Esat Ülkü üstlendi.


25 – 26 Temmuz tarihlerinde seçimli olağan genel kurulu gerçekleşen Aydın Tabip Odası’nda görev dağılımı yapıldı.

Başkanlık görevini Dr. Esat Ülkü üstlenirken, Genel Sekreterliğe Dr. Adalet Çıbık getirildi. Yeni dönemde muhasipliği Dr. Hümeyra Durdu, veznedarlığı ise Dr. Işık Doğan yürütecek.

Dr. Gürkan Mersin, Dr. Didem Tapan ve Dr. Deniz Armağan ise yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak.

2020 – 2022 dönemine ilişkin projeler hakkında açıklamada bulunan Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Esat Ülkü, “Aydın İlindeki hekimlerin tümü ile işbirliğinin gerçekleştirilmesi ve üye sayımızın arttırılması, Aydın ilindeki tüm hekim arkadaşlarımıza ulaşmak için kurum ziyaretlerine, temsilciliklerimiz ve komisyonlarımızın çalışmalarının geliştirilmesi ve daha aktif çalışmalar yapması konusunda desteklenmesine önem verilecektir. Hekimlerimizin öncelikli konuları sürekli olarak gündemde tutulacaktır. Hekim ve emekli hekim ücretlerinin arttırılması yıpranma payı, sağlıkta şiddet yasası olmak üzere bekleyen ve acil önem arz eden konular önceliklendirilecektir” ifadelerini kullandı.

‘ATATÜRK VE CUMHURİYET’ VURGUSU

Aydın Tabip Odası’nın bilimsel çalışmalarının geliştirileceğini belirten Ülkü, şunları kaydetti:

“Odamız halkın sağlığını olumlu ya da olumsuz olarak etkileyen tüm konu başlıklarında, konunun taraflarının toplanmasına, bilimsel bilginin üretilmesine katkı vermeyi sürdürecektir. İlimizin başta çevre olmak üzere bekleyen ve acil önem arz eden konuları önceliklendirilecektir. Aydın Tabip Odası, meslektaşları ile gerçekleştirecekleri sağlıklı yaşam ve kültür sanat çalışmaları ile Aydın halkına örnek olacak ve toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacaktır. Bütün bunları büyük önder Atatürk’ün gösterdiği yolda, Cumhuriyetimizin kuruluş ve varoluş nedenlerine bağlı kalarak yapacağız.”