Spordaki engeller kalkıyor

Aydın Valiliği, Aydın Genç Efeler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın 2 oyuncusuna, kişisel ölçülere uygun olarak üretilmiş tekerlekli sandalye desteğinde bulundu.

Aydın Valiliği, Aydın Genç Efeler Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımında faaliyet gösteren 2 sporcuya, müsabaka sırasında kullanılmak üzere, özel üretilmiş tekerlekli sandalye hediye etti.

Valilikteki teslim töreninde konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, bölgesel ligden 3. lige çıkan takımın oyuncularını tebrik etti. Engelli bireylere her alanda desteklerinin süreceğini kaydeden Köşger, “Bu sandalyeler titanyum alaşımlı. Malzemesi Türkiye’de bulunmuyor, ithal ediliyor. Oyuncuların kişisel ölçülerine göre üretilmiş sandalyeler. Geçen sene de 3 tane vermiştik. Bu yıl da 2 kardeşimize daha teslim ediyoruz. Bütün vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacında devletin şefkatli elini onlara uzatmaya çalışıyoruz. Devlet olarak nerede olmamız gerekiyorsa orada olmaya çalışıyoruz” dedi.

HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONASI

Aydın Genç Efeler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güler de Vali Köşger’e teşekkür ederek, gerek malzeme ihtiyacı gerekse de farklı ihtiyaçlar konusunda her türlü desteği aldıklarını söyledi. Bölgesel ligden 3. lige çıktıklarını aktaran Güler, “İnanıyorum ki, bu desteklerle çok ciddi başarılar elde edeceğiz. Aydın’dan kardeşlerimiz de Avrupa Şampiyonası’nda boy gösterecek” ifadelerini kullandı. Vali Köşger, engelli sporcularla hatıra fotoğrafı da çektirdi.