Şehit polisler dualarla anıldı

Aydın’da Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası etkinlikleri başladı. Bu kapsamda, Kemer Mezarlığı’ndaki şehit polislerin kabirleri ziyaret edilerek dualar edildi.

Aydın’da Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174’üncü yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri başladı. Bu kapsamda, İl Emniyet Müdürlüğü’nce Kemer Şehitliği’nde tören düzenlendi. İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, il emniyet müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin de hazır bulunduğu etkinlikte, şehit polislerin kabirleri ziyaret edilerek, karanfil bırakıldı. İl Emniyet Müdürü Baştuğ’un şehit yakınlarını teselli ettiği törende, İl Müftüsü Ercan Aksu tarafından dua yaptırıldı. Bu esnada hüzünlü anların yaşandığı görüldü.

Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü yaşına ulaştığını ifade eden Baştuğ, bu haftanın şehitleri anmaya da vesile olduğunu kaydetti. Türk Polis Teşkilatı olarak toplumun huzur ve güveni için her daim görev başında olduklarının altını çizen Baştuğ, şehitleri rahmetle andıklarını dile getirdi. Baştuğ ve beraberindekiler, Kemer Şehitliği’nde yatan askerlerin mezarlarına da karanfil bırakarak dua etti. Şehitlikteki törene, 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris’te darbeciler tarafından şehit edilen Polis Memuru Nedip Cengiz Eker’in babası Nihat Eker ile annesi Güzel Eker de katıldı.

Polis Haftası etkinlikleri kapsamında, ikindi namazı öncesinde, Bey Camii’nde şehitler için mevlit okutuldu ve hatim duası yapıldı. Bu kapsamda, vatandaşlara lokma ikramında da bulunuldu.