Saz eşliğinde doğum

İncirliova’nın Hacıaliobası Mahallesinde Murat Şayık’a ait çiftlikteki inek, çiftlik sahibi ve arkadaşlarının sazlı sözlü müzik çalarak eğlendiği esnada doğdu. ‘Gizem’ ismindeki ineğin doğurduğu buzağıya da saz çalan sanatçının ismi ‘Müslüm’ adı verildi.

İncirliova’nın Hacıaliobası Mahallesi’nde yaşayan 40 yaşındaki Murat Şayık, arkadaşlarıyla birlikte büyükbaş çiftliğinde; saz eşliğinde eğlenmeye başladılar. Gebe olan ineklerden ‘Gizem’ de o sırada doğum yapmaya başladı. Çalan sazı da kesmeyen Şayık, veteriner hekimi arayarak durumu bildirdi. Çiftliğe gelen veteriner hekim de ineği doğurttu.

BUZAĞIYA, SAZI ÇALAN MÜZİSYENİN ADI VERİLDİ

Büyükbaş çiftliğin sahibi Murat Şayık, buzağının sağlıklı şekilde dünyaya geldiğini belirterek, “Arkadaşlarla çiftlikte oturuyorduk, arkadaşlarımızdan biri saz da çalıyordu. İneklerimizden birinin de o esnada doğum yaptığını fark ettik. Çalan sazı da kesmedik, sazlı sözlü bir doğum yapılsın dedik. Veteriner hekimi çağırarak doğurtma işlemini gerçekleştirdik. Çalan saz eşliğinde ineğin de gayet rahat olduğunu gördük. Doğan buzağının cinsiyetinin erkek olduğunu görünce buzağıya, sazı çalan arkadaşımızın ismi olan ‘Müslüm’ adını verdik. Güzel ve farklı bir şey oldu, çok eğlenceliydi” diye konuştu.