Savcı, rekora koşuyor

Kırılması güç bir rekora imza atarak Yenipazar’da Anavatan Partisi’nden ve AK Parti’den 5 dönem belediye başkanlığı yapan Zafer Savcı, başkanlık görevine yeniden talip olduğunu açıkladı.

Yenipazar Belediye Başkanı AK Partili Zafer Savcı, 2009 – 2014 dönemi hariç, 5 dönemdir sürdürdüğü başkanlık görevine yeniden talip olduğunu bildirdi.

Yeni Kıroba’ya konuşan Savcı, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun aldığı karar uyarınca, mevcut belediye başkanlarının aday adaylığı başvurusunda bulunmayacağını anımsattı. Bu nedenle herhangi bir aday adaylığı başvurusunda bulunmadığını, kararın AK Parti Genel Merkezi’nce verileceğini aktaran Savcı, “Bununla beraber Yenipazar’a hizmet mücadelemi önümüzdeki dönemde de sürdürmek istiyorum. Her şey kısmet. Bakalım yetkili kurullarımız ne karar verecek?” dedi.

Başkanlık süresi boyunca halkla iç içe olmaya özen gösterdiğinin altını çizen Savcı, Yenipazar’ın ‘sakin şehir’ olarak anılması konusunda önemli çalışmalara imza attıklarını belirtti.

Başkan Savcı, geçtiğimiz günlerde düzenledikleri Pide Festivali’yle ülke çapında ünü olan Yenipazar Pidesi’nin de tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Mesleği İnşaat Mühendisliği olan Savcı, 1983 yılında Anavatan Partisi Yenipazar İlçe Teşkilatı Kurucu Üyesi olarak siyasi yaşama adım attı. 1989’da Anavatan Partisi’nden Yenipazar Belediye Başkanı olan Savcı, 1994 ve 1999 seçimlerine de bu partiden aday olarak katılarak, başkanlık görevine devam etti. 2004 yerel seçimlerine bu defa AK Parti adayı olarak giren Savcı, ipi yine önde göğüsledi. 2009’da yapılan yerel seçimlerde de aday olan Savcı, rakibi, CHP’li Mehmet Yüsran Erden’e koltuğu kaptırdı. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti adayı olarak yeniden kamuoyunun karşısına çıkan Savcı, 5 sene önceki seçimin rövanşını alarak 5’inci kez Yenipazar Belediye Başkanı seçildi. 5 dönem belediye başkanlığı yapan Savcı, Aydın siyasetinde kırılması güç bir rekora da imza atmış oldu.