Sancar: Çerçioğlu, Türkiye'de teveccüh görmüştür

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yalnızca Aydın’da değil, Türkiye’de teveccüh gören bir başkan olduğunu söyledi.

Ekonomik sorunları yerinde saptamak için Aydın’a gelen CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu makamında ziyaret etti.

Aydın’da belediye hizmetlerinin vatandaşa en sade ve en seri şekilde yansıdığını belirten Sancar, “Yaşadığımız bu ekonomik darboğazlı günlerde, esnaflarımızın sıkıntı yaşadığı, iş adamlarımızın konkordato ile tanıştığı bugünlerde Aydın gibi Ege Bölgesi’nin incisi olan bu şehirde hem yerel seçimle ilgili startı vermek hem de ilimizin ekonomik sıkıntılarını anlayabilmek için buradayız. Bugün değerli başkanlarımızla birtakım ziyaretlerde bulunacağız. Milletin ve memleketin huzuru CHP’nin en önemli prensibidir” dedi.

CHP’nin sosyal demokrat ilkeleri çerçevesinde, ekonomik sorunlara ilişkin çözüm önerilerini sunacaklarını anlatan Sancar, “Dilerim, Aydın, 31 Mart’tan sonra da aynı huzuru daha da artırarak devam edecektir. Aydın’da teveccüh görmüş bir başkanımız var, Türkiye’de teveccüh görmüştür. Tüm toplantılarda, tüm organizasyonlarda kendisi idol haline geldiği için bölgemizin tamamında davetlidir. Türkiye, 1 Nisan’da mevcut iktidarın yanlışlarına dur demenin sarı kartını bu iktidara gösterecektir” diye konuştu.

AYDIN’DAKİ OTOGARA ÖVGÜ

Sancar, bir basın mensubunun ‘Denizli’de olup da Aydın’da olmayan ne var?’ sorusuna ise “Aydın’da olup da Denizli’de olmayan ne var diye sormak lazım. Denizli’de otogarımız var. 129 trilyon para harcandı. Sosyal tesislerin çalışmadığı iş yerlerinin boşaltıldığı, imar planlarına uymayan, ‘ben yaptım oldu’ zihniyetiyle yapılan ama 129 trilyon gibi belediyenin çok önemli kaynağının aktarıldığı, bugün neredeyse satılık hale gelen bir otogarımız var” yanıtını verdi. Aydın’daki otogarın 24 trilyona mal edildiğini hatırlatan Sancar, buna karşılık sosyal donatı alanlarının iyi olduğunu ve imar planlarına uygun olarak inşa edildiğini aktardı. Aydın’daki otogarın yüz yıla sari olduğunu vurgulayan Sancar, Denizli’deki otogarın ise iflas ettiğini savundu.

Ziyarete, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Efeler Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Atay ve CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin de katıldı.