Sancar'dan Çerçioğlu'nun icraatlarına övgü

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Denizli Büyükşehir Belediyesi, otogar için 129 trilyon para harcadı. Aydın’da otogarın 24 trilyon liraya mal olduğunu öğrendim. O da para bu da para” dedi

Ekonomik sorunları yerinde incelemek için Aydın’a gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) ziyaret etti. AGC Başkanı Semra Şener ve yönetim kurulu üyeleriyle sohbet eden Sancar, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özlem Çerçioğlu’nun Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından dolayı Aydın halkının “çok şanslı olduğunu” ifade eden Sancar, şu görüşleri dile getirdi:

“Efeler’de, Didim’de, Kuşadası’nda, Söke’de her yerinde bir huzur var. Çünkü sosyal demokrat belediyecilik anlayışı var. Arkadaşlarımızla beraber Aydın Otogarı’nı gezdik. Otogara bayıldık. Şöyle bayıldık: Denizli’ye de otogar yapıldı ama bir bina şeklinde, yerin 30 metre altında. 5 bin 200 metkerakelik alana yapıldı. 129 trilyon lira para harcadı Denizli Büyükşehir Belediyesi. Garajda çalışan bir dükkan yok. İçindeki kuruyemişçi iflas etmiş. Restoran iflas etmiş. İki ya da üç simitçi var. Bir de yazıhaneler var. Aydın Otogarı’nı gezdim. Havalanı gibi. Yoldan baktığınızda ihtişamıyla pırıl pırıl. Düğün salonuna kadar var. Esnafları cıvıl cıvıl çalışıyor. 24 trilyon liraya mal olduğunu öğrendim. O da para bu da para.”

“KEŞKE DÖRT DÖRTLÜK YÖNETSELER”

Ekonomik krizin toplumun tüm kesimlerini etkilediğini vurgulayan Sancar, “Ülke borçla uğraşırken hala bu memlekette Kanal İstanbul’u dolarla pazarlamaya çalışan zihniyet var. Hala otobanları yap işlet devret modeliyle dolarla ihale eden bir zihniyet var. Dolardan çıkacaksak önce devlet çıkmalı ki sonra millet çıksın. Denizli’de 3,5 milyar dolarlık ithalat yapan firma dolardan nasıl çıkar? Fransa’ya havlu atan bir sanayici nasıl dolardan çıkar? Ama sen devlet olarak çıkarsın. Ama bunu sanayiciden istemek ve dolarla ihale yapmak bu milleti bir yerde enayi yerine koymaktır. Bu ülke hepimizin. Keşke AKP iktidarı dört dörtlük yönetim içinde olsa da, bu millet ne una ne bulgura muhtaç olmasa da herkes asgari yaşam düzeyi içinde olsa” değerlendirmesinde bulundu.

Ziyarete, CHP Aydın milletvekilleri Süleyman Bülbül, Hüseyin Yıldız, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Efeler İlçe Başkanı Barış Altıntaş, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir de katıldı.