Ressam Emniyet Müdürü

Aydın İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, yağlıboya, suluboya ve karakalem çalışmasından oluşan 33 eserini Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde sergiledi.

Aydın İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde resim sergisi açtı. Yağlıboya, suluboya ve karakalem çalışmasından oluşan toplam 33 eseri görücüye çıkaran Baştuğ, “Sanatsal çalışmalarım eskiye dayanıyor. Burada sergilediğim eserlerin tamamını Aydın’da yaptım. Bir tanesini de Polis Meslek Eğitim Merkezi’ne armağan edeceğim. Çalışmalarımdan bazıları köy temalı. Köy temalı çalışmaktan mutluyum. Genelde fotoğraf üzerinden çalışıyorum. Ara Güler’in çektiği bir fotoğraf üzerinden de çalıştım. Fotoğraflar benim için esin kaynağı oluyor” dedi.

“SIĞINDIĞIM BİR LİMAN”

Halk Eğitim Merkezi’nde resim üzerine kurs aldığını da anlatan Baştuğ, “Kursun faydasını gördüm. Bu vesileyle hocamızı da şükranla anıyorum. Resim, iş yoğunluğuyla dolu kafamı sakinleştirmek için sığındığım bir liman. Resim yapmayı seviyorum. Sergilere de katılmaya gayret ediyorum. Bazen resme zaman ayırmakta güçlük çekiyorum. Zaman ayırabilsem daha fazla resim yaparım” diye konuştu.

Aydın İl Jandarma Komutanı Albay Mesut İnan ile Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Şinasi Dur da Baştuğ’un sergisini gezerek eserleri inceledi.