Polis vatandaşın kapısını bu kez yardım için çaldı

İncirliova’da koronovirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı getirilen 65 yaş ve üstü vatandaşların ihtiyaçlarını polis ekipleri karşılıyor.

Market alışverişini Vefa Sosyal Destek Grubu'nda görevli polis memurlarının karşıladığı Şenol Kor (75), "Polis ekiplerinden marketten alışveriş için yardım istedim. Onlar da çok kısa sürede siparişlerimi alıp bana getirdiler. Allah razı olsun" dedi.

Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılıp Türkiye'de etkili olan koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızları bulunanlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Yasağın ardından 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu. İncirliova İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler kent genelinde vatandaşın huzurunu sağlamak amacıyla asayiş, trafik gibi rutin görevlerini yerini getirirken, 'Vefa Sosyal Destek Grubu' doğrultusunda evden çıkamayan vatandaşların da alışverişlerini yapıyor.

TEŞEKKÜR EDİP, YAŞITLARINA SESLENDİ

Kurtuluş Mahallesi Küme Evleri’nde oturan Şenol – Hatice Kor çifti, 155 polis hattını arayıp, ihtiyaçları bulunduğunu bildirip, yardım istedi. Polis ekipleri de siparişleri not aldıktan sonra gittikleri markette alışveriş yaptı. Kendisi için alışveriş yapan polis ekiplerine teşekkür eden Şenol Kor, "65 yaş üstü olduğumuz için evden çıkamıyoruz. Bu nedenle telefonla 155’i arayıp yardım istedim. Telefona çıkan polis ekiplerinden marketten alışveriş için yardım istedim. Onlar da çok kısa sürede gelip, siparişleri liste halinde not alıp gittikleri markette alışverişi yaptılar ve bana getirdiler. Bu uygulamadan çok memnunum. Yaşıtlarım da lütfen evlerinde kalsın, ve ihtiyaçları olmadıkça sokağa çıkmasınlar" dedi.

EKİPLER NÖBETTE

Öte yandan polis ekipleri yurt genelinde olduğu gibi İncirliova’da 65 yaşının üzerinde olup evlerinden çıkanlar için aralıksız mesai yapıyor. Polis ekipleri 65 yaş üstü vatandaşları hem uyarı yapıp evine gönderirken, bazılarını ise ekip araçları ile evine bırakıyor.