Pehlivan: İkizdere Barajı'nı Türk milleti yaptı

İkizdere Barajı konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun yanlış bilgilendirildiğini savunan MHP İl Başkanı Pehlivan, “İkizdere Barajı’nı Türk milleti yapmıştır” ifadesini kullandı.

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, İkizdere Barajı’yla ilgili açıklama yaptı.

“İkizdere Barajı’nı Türk milleti yapmıştır” diyen Pehlivan, “Son günlerde hemşehrilerimin gündeminde olan İkizdere Barajı ile ilgili açıklamaları MHP İl Başkanlığımız dikkatli şekilde takip etmiş, kimlerin; Türk Milletinin ve kıymetli yürekli efe hemşehrilerimin vergileri ile yapılan yatırımları, sahiplenmeye kalktığını, yapay zekâ çağında üzülerek izlemiştir. Kamu yatırımları anlık, günlük hesaplarla değil, en kısa beş yıllık planlar ile yapılmaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

“EKİN SAVURMA GAYRETİ İÇİNDE OLANLAR…”

“Yaptığımız çalışmalar sonucunda; İkizdere Barajının DSİ tarafından yapıldığı ortaya çıkmıştır” görüşünü savunan Pehlivan, şöyle devam etti: “Su, kaynak ve havza etütleri, ana planlar, istimlak işlemleri ve bedellerinin ödenmesi, İkizdere Köyünün konutlarının, mezarlığın yapımı ve taşınması, su arıtma tesisleri, isale borularının yapımı ve baraj açılışının DSİ tarafından yapıldığı görülmüştür. Maalesef, anlık rüzgârla ekin savurma gayretinde olanların, Büyükşehir Belediye Başkanını yanlış bilgilendirildiğini düşünmek istiyoruz.

Sayın Başkan yıllarca DSİ'de çalışmış yetkin meclis üyelerimizden konu hakkında bilgi alabilirdi. Siyaset etiğimiz ve yarım asırlık siyasi kültürümüz ile daima hemşehrilerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Yapılan yatırımları ve hizmetlerin bedeli aziz Türk Milleti, kahraman efe torunu hemşehrilerim tarafından ödenmektedir. MHP, cennet Aydın’ımızın, kıymetli hemşehrilerimin hak ve hukukunu her şeyin üstünde tutmaya devam edecektir.”