Pedallar hayallere dönsün

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Aydın Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, ‘Pedallar hayallere dönsün’ sloganıyla 30 ilkokul öğrencisine bisiklet hediye etti.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Aydın Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, 30 başarılı ilkokul öğrencisine bisiklet armağan etti. Bisikletler, Kurtuluş Mahallesi’ndeki dernek binası önünde düzenlenen etkinlikle çocuklara teslim edildi.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Aydın Şube Başkanı Kıvanç Cenkçi, yaptığı açıklamada, derneğin 91’inci yaşını kutladığını söyledi. Bu sebeple, Genel Merkez’in ‘Pedallar hayallere dönsün’ adlı bir kampanya başlattığı bilgisini veren Cenkçi, “Biz de bunun üzerine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 30 başarılı ilkokul öğrencisini bisikletle ödüllendirmeye karar verdik. Kendilerini okullardan tespit ettik. Bugün de onlara bisikletlerini teslim edeceğiz. Çok mutlular. Onlar mutlu olduğu için biz de mutluyuz” dedi.

Derneğin Aydın Şubesi’nin 1965’ten beri faaliyetlerini sürdürdüğüne dikkati çeken Cenkçi, şunları kaydetti:

“Bugüne kadar sayısız aynî ve daimi yardımların dışında 50 üniversite öğrencisine her yıl Atatürk Eğitim Bursu veriyoruz. Bunun dışında bize gelen yardım taleplerinin hiçbirini geri çevirmiyoruz. Elimizden geldiğince, bağışçılarımızın destekleriyle onların isteklerini yerine getiriyoruz. Bugüne kadar çeşitli okullara yardımlarımız oldu. Bilgisayarlar aldık, ana sınıfı tefriş ettik. Kış başında 140 ilkokul öğrencimizi sıcacık botlarımıza kavuşturduk. Yardımlarımızın devamı gelecek.”