Pedallar cumhuriyet için çevrildi

Aydın Beşiktaşlılar Derneği, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bisiklet turu düzenledi. Yağmur altında gerçekleştirilen tura, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay da katıldı.


Aydın Beşiktaşlılar Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97’nci yıldönümünü bisiklet turu düzenleyerek kutladı. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın da katıldığı tur, yağmur altında gerçekleşti. Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Emir Sultan Camisi önünde buluşan bisikletliler, Atatürk Kent Meydanı’na kadar pedal çevirdi.

Aydın Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Taşkın Cerit, “Bu coşkuyu pandemi şartlarında nasıl yaşarız diye düşünmüştük. Aklımıza böyle bir yöntem geldi. Hem spor derneği olarak böyle bir faaliyette bulunalım hem de pandemi şartlarına uygun bir bayram kutlaması yapalım istedik. Sağ olsun Başkanımız, bizimle pedal çevirerek etkinliğimize daha büyük anlam kattı. Bayram coşkusunu yaşamak için bizimle oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“CUMHURİYET AŞKIMIZDAN SIRILSIKLAM OLDUK”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ise “Ben çok teşekkür ederim. Başkanıma, yönetim kuruluna, tüm Beşiktaşlılara ve bu etkinliğe katılan çocuklarımıza, hanımefendilere ayrıca çok teşekkür ederim. Çok yağmur yağıyordu. Buna rağmen inadımızla, inancımızla bu etkinlikten vazgeçmedik. Biz yağmurdan yaştan değil, cumhuriyete olan aşkımızdan sırılsıklam olduk” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından katılımcılar, Türk bayrağı açtı.