Özmeriç'ten hız sınırı açıklaması

Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, İçişleri Bakanlığı’nın otoyollarda hız limitini artırmaya yönelik çalışmasını olumlu bulduğunu belirterek, “Yüzde 5’lik artış bölünmüş yollarda da gerekli” dedi.

Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “120 kilometreyi yüzde 5 ya da 6'lık artışla yükseltip 140 kilometre en üst limit sağlayabilme imkânına sahip olma yönünde bir değerlendirmemiz var” sözlerini değerlendirdi.

Özmeriç, yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanlığının görüşüne katılıyorum. Otoyollardaki hız limitlerinde yüzde 5, 6 gibi bir artış verecekler zannederim. Zaten yapılan istatistiklere baktığımızda kazalar, yollardan değil, genellikle insan kusurundan kaynaklanıyor. 5 artış bölünmüş yollarda da gerekli. Kusur insanda. İnsanlar trafik kurallarına riayet ettiği sürece hız sınırındaki artışta sakınca yok” diye konuştu.

“TOPLU TAŞIMA KULLANILMALI”

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına da değinen Özmeriç, okulların açılmasının şoför esnafı açısından “bereket” olarak nitelendirildiğini belirtti. Okul giriş ve çıkış saatlerinde şehir trafiğinde sıkışıklık yaşanabileceğini kaydeden Özmeriç, vatandaşların kendi özel araçlarıyla trafiğe çıktıklarında alternatif güzergâhları kullanmaları çağrısında bulundu. Özmeriç, toplu taşıma araçlarını kullanmanın hem ekonomiye hem de trafiğe olumlu anlamda katkı sunacağına dikkati çekti.

EMNİYET’E TEŞEKKÜR ETTİ

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin trafiği düzenleme noktasında özveriyle çalıştığını vurgulayan Özmeriç, “Okullar açıldı ancak dikkat ederseniz ilk günler olmasına karşın trafikte herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Her okulun önünde görevli memur arkadaşlarımız var. Trafiğin akışını düzenliyorlar. Büyük bir özveriyle vatandaşlarımızın rahat edebilmesi için çalışıyorlar. Bizim de araçlarımız dört dörtlük hazır şekilde toplumun hizmetinde” ifadelerini kullandı.