Siyaset

Özmen: Sözlerimizi yerine getirerek seçime gideceğiz

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, seçimlerin zamanında olacağını belirterek, “Çünkü yapacak çok işimiz var. Verdiğimiz sözler var. Bunları yerine getirerek biz seçimlere gitmek istiyoruz” dedi.


AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, seçimlere verdikleri sözleri yerine getirerek gitmek istediklerini ifade etti.

Yeni Kıroba’ya konuşan Özmen, “Yedinci olağan kongremizi tamamladıktan sonra daha önce de olduğu gibi saha çalışmalarımızı ara vermeden devam ettirdik. Özellikle Ramazan’la beraber de günlük ilçe ziyaretlerimizi yaparak Ramazan boyunca 13 ilçemizin ziyaretini gerçekleştirdik. Sadece ana kademe değil, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarımız da Ramazan’da her gün sahadaydı. Öyle tahmin ediyorum, tüm AK Parti teşkilatları Ramazan boyunca 14 – 15 bin haneye ulaşmış durumda arkadaşlarımız. Tabii Ramazan’ın bereketinden faydalanarak hem partililerimizi hem yaşlılarımızı hem de gönlü alınacak arkadaşlarımızı bir bir ziyaret ettik. Verimli bir süreç geçirdiğimize inanıyorum” diye konuştu.

“GAYRET İÇİNDEYİZ”

Ramazan ayının yardımlaşmaya, insanların birbirine sahip çıkmasına vesile olduğuna inandıklarını aktaran Özmen, şöyle devam etti: “Bayramdan sonra da inşallah hasta sayılarının düştüğü bir ortamda tekrar normal hayatımıza devam etmenin gayreti içinde olacağız. Önümüzde 2023 seçimleri var. 2023 seçimlerine giderken hemşehrilerimize verdiğimiz sözler var, ülkemize verdiğimiz sözler var. AK Parti olarak Aydın’da bizler, milletvekillerimiz ve bakanlıklarımız, ülke çapında da kabine ve Cumhurbaşkanımız bu sözleri yerine getirmenin gayreti içinde. Son bir buçuk yıldır maalesef tüm dünya gibi biz de salgının etkileriyle uğraşıyoruz. Hiç kimse etkilenmese psikolojik olarak etkileniyor. Kapanmalar, insanların bir araya gelememeleri, kucaklaşmaya, muhabbete, yemeye, içmeye alışmış bir toplumun birtakım alışkanlıklarını ötelemesine neden oldu. Bu bakımdan inşallah bu sıkıntıdan da en kısa sürede kurtulup tekrar eski günlerdeki gibi kucaklaşırız.”

“CİDDİ DESTEK SAĞLANDI”

Salgınla mücadele sürecinde devletin millete destek olmak için elinden gelen tüm argümanları kullandığını vurgulayan Özmen, “Gelişmekte olan ülkeler içerisinde en ciddi desteği sağlayan ülke Türkiye. Bunu geçen IMF de açıkladı. Belki yetmediği noktalar olmuştur ama elinden geldiğince devletimiz, vatandaşlara destek olmak için tüm gayretini gösterdi. Kapanmanın etkisiyle yaşanan birtakım sıkıntılar oluyor. Bunları biz günü gününe bakanlıklarımıza iletiyoruz. Özellikle pazar yerlerinin açılması konusunda ciddi bir adım atıldı. Bu noktada çalışmalarımız devam ediyor. Telefon diplomasisiyle çalışmalarımız devam ediyor. Milletvekillerimizle irtibatımız, çalışmalarımız sürüyor. Bayram sonrası inşallah saha çalışmalarımızı planlıyoruz. Hastalığın etkisi azaldığında hızlı bir şekilde hemşehrilerimizle temasın gayreti içinde olacağız” değerlendirmesinde bulundu.

“CUMHURBAŞKANIMIZ, AYDIN’I DA ZİYARET EDECEK”

Muhalefet kanadından gelen ‘erken seçim’ söylemlerine değinen Özmen, “Seçimler zamanında olacak. Çünkü yapacak çok işimiz var. Verdiğimiz sözler var. Bunları yerine getirerek biz seçimlere gitmek istiyoruz. Yerelde de Aydın’ımıza verdiğimiz vaatlerin ve sözlerin birçoğunun temelini attık, yapımına başlandı. İnşallah kalanları da en kısa sürede tamamlayıp, nasip olursa da Cumhurbaşkanımızın katılımıyla Aydın’da bir açılış planlıyoruz. Şartlar elverdiğinde Cumhurbaşkanımız da inşallah tüm Türkiye’yi adım adım dolaşacaktır. Bu kapsamda Aydın’ımızı da ziyaret ederek, buradaki yatırımların açılışını bizzat kendisi gerçekleştirecek” dedi.

“SİVİL ANAYASA İHTİYAÇ”

Ömer Özmen, anayasa değişikliği tartışmalarıyla ilgili ise “Bu anayasayı defalarca değiştirdik. Yamalı bohça gibi oldu ama hâlâ milletin derdine derman olmaktan uzak. Milletin dilinden uzak en azından. Bunu çok net bir şekilde ifade edelim. Türkiye’nin en büyük handikaplarından birisi de bugüne kadarki anayasalarımızın askerin süngüsünün gölgesi altında yapılmış olmasıdır. Bu bakımdan sivil anayasa bir ihtiyaçtır. Milletin derdine derman olacak ve geniş bir inisiyatifle kabul edilecek, tüm paydaşların katılacağı, bütün siyasi partilerin katkı sunacağı bir anayasa yapmak bu milletin en büyük hayallerinden birisi. Önümüzdeki süreç gösteriyor ki, anayasa noktasında her partinin adım atacağı, kendi fikrini söyleyeceği bir dönem olacak. Ben, inşallah sivil bir anayasayı bu millete kazandırmayı Rabbim bizlere nasip etsin diyorum” yorumunu yaptı.