Özmen: Millet, darbelerin intikamını aldı

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminde milletin iradesine sahip çıktığını belirterek, “Milletimiz, geçmişte yaşanan talihsiz darbelerin intikamını o gece almıştır” dedi.

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sonrasında alanlara inerek demokrasiye sahip çıkan vatandaşların geçmişte yaşanan darbelerin intikamını aldığını söyledi.

Özmen, yaptığı açıklamada, FET֒nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçtiğini hatırlattı. 15 Temmuz’un ‘Demokrasi ve Millî Birlik Günü’ ilan edilmesinin ardından il ve ilçelerde valilik ve kaymakamlıkların çeşitli programlar düzenlediğini aktaran Özmen, bu bağlamda Aydın’da da bir dizi etkinlik düzenleneceğini aktardı.

Bu kapsamda gerçekleştirilecek etkinliklerin Tellidede Mezarlığı’ndaki çelenk sunumuyla başlayacağını bildiren Özmen, Kemer Mezarlığı’ndaki şehitlik ile Yedi Eylül Şehitler Abidesi ile Çanakkale Şehitleri Anıtı’nın da ziyaret edileceğini ifade etti. Aynı gün öğle namazından önce Bey Camisi’nde şehitler için mevlit okunarak, dualar edileceğini söyledi.

MİLLÎ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENECEK

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü programının akşam saatlerinde de süreceğini kaydeden Özmen, “Millî Birlik Yürüyüşü için saat 19.30’da Valilik önünde toplanılacak. Hükümet Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı istikameti izlenerek yürüyüş gerçekleştirilecek. Kıbrıs Caddesi kavşağından Atatürk Kent Meydanı’na gelinecek. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an –ı Kerim Tilaveti gerçekleştirilecek. Daha sonra Vali Yavuz Selim Köşger, vatandaşlara seslenecek. Cumhurbaşkanımızın vatandaşlara hitabı tüm meydanlardan izlenecek. Yine ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da da sela okunacak. Programlar sabah namazına kadar sürecek” açıklamasında bulundu. Özmen, AK Parti teşkilatları olarak şehit ailelerini ve gazileri ziyaret edeceklerini de dile getirdi.

“UÇURUMUN KENARINDAN DÖNÜLDܔ

15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi karşısında milletin kendi iradesine sahip çıktığının altını çizen Özmen, “Bir gecelik direnişle birlikte, Türkiye uçurumun kenarından döndü. Bundan sonra hiç kimse demokrasi dışı yollardan iktidar değişimi gibi bir şeyi aklından geçirmesin. Aziz milletimiz, 15 Temmuz’da demokrasiye sahip çıkarak rüştünü ispat etmiştir. Geçmişte yaşanan talihsiz darbelerin o gece millet olarak intikamını almıştı. Bu memlekette yaşayan herkes o gece iradesine sahip çıkmıştır. Aziz milletimize duruşundan dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.