Özakcan, engellileri sevindirdi

Efeler Belediyesi’nce bedensel engelli vatandaşlara, 12’si akülü toplam 22 tekerlekli sandalye teslim edildi. Başkan Mesut Özakcan, şimdiye kadar, 250’nin üzerinde vatandaşa akülü ve tekerlekli sandalye verdiklerini söyledi.

Efeler Belediyesi’nce ilçede yaşayan bedensel engelli vatandaşlara, 12’si akülü olmak üzere toplam 22 tekerlekli sandalye teslim edildi.

Belediye hizmet binası önündeki teslim töreninde konuşan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, Tüm engelli yurttaşlarımıza da tıpkı engelsiz yurttaşlarımız gibi bakıyoruz. Hepimiz, her an bir engelli adayıyız. Engelli olan her kardeşimizin ihtiyaç ve taleplerini karşılamak üzere onlarla gönül ve düşünce birliği içinde olduk. Onlara daha mutlu yaşam şartlarını yaratma imkanını Efeler Belediyesi olarak sunmaya çalıştık. Tüm engelli vatandaşlarımız, bizim başımızın tacıdır. Bundan böyle de engelli vatandaşlarımızla birlikte olmaya devam edeceğiz. Gönül birliğiyle bir 5 yıl daha birlikte olmayı temenni ediyorum” dedi. Şimdiye kadar 250’nin üzerinde vatandaşa akülü ve tekerlekli sandalye teslim ettiklerini aktaran Özakcan, akülü tekerlekli sandalyeler için şehrin belli noktalarına şarj istasyonları kurduklarını ifade etti.

“BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUM”

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin de konuşan Özakcan, şunları kaydetti:

“İki ay sonra bir yerel seçim yaşayacağız. Bu seçimlerde geçmişte bulunduğum partimizden aday gösterilmemiz engellendi. Bilmeyenlere de duyurmuş olayım. CHP’den aday olmamız bir kişi tarafından engellendi. Türkiye’ye örnek olacak Efeler Belediyesi’ndeki hizmetimizin devamı engellendi. Efeler halkıyla olan dayanışmamız, gönül birliğimiz, hizmet birliğimiz engellendi. Onun için de önümüzdeki seçimde DP’den aday olarak tüm Efeler halkının huzurunda olacağım. Kesinlikle, başaracağımıza da inanıyorum.”

Aydın Genç Efeler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güler de Özakcan’ın belediye başkanlığı döneminde altın çağlarını yaşadıklarını dile getirerek, yapılan yardımlardan ötürü teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Özakcan, engelli vatandaşlarla tek tek ilgilendi. Törene, Demokrat Parti İl Başkanı Serhat Emanet ile Demokrat Parti Efeler İlçe Başkanı Muzaffer Yılmaz ve Özakcan’ın eşi Gülay Özakcan da katıldı.