Özakcan'dan meclis üyelerine teşekkür

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, “5 yılımızı geride bıraktık. Çok güzel bir görev ve hizmet dönemimiz oldu. Hepinizden Allah razı olsun” diyerek, belediye meclis üyelerine teşekkür etti.


Efeler Belediye Meclisi’nin Şubat ayı birinci toplantısı, Belediye Başkanı Mesut Özakcan, başkanlığında yapıldı.

Yoklamayla başlayan toplantıda, 2’si gündem dışı olmak üzere 7 madde görüşülerek, ilgili komisyonlara havale edildi. Bu çerçevede, 21 Nisan’da Aşağı Kayacık Mahallesi’nde düzenlenecek boğa güreşi etkinliğine katılacak yarışmacı ve boğa sahiplerine 30 bin lira para desteği sağlanmasına ilişkin Özel Kalem Müdürlüğü yazısı oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi. Efeler’de faaliyet gösteren ve federasyona üye amatör spor kulüplerine toplamda 284 bin lira nakdi yardım yapılmasını öngören Özel Kalem Müdürlüğü yazısı da oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi. Meclis, belediyece yapılan parklara isim verilmesine ilişkin düzenlemenin Çevre ve Sağlık Komisyonu’na havalesine de onay verdi.

“HEPİNİZE ŞÜKRAN BORÇLUYUM”

Başkan Özakcan, yaptığı konuşmada, “Daha bir ayımız daha var. İnşallah sağlıkla birlikte oluruz. 5 yılımızı geride bıraktık. Hepinize ayrı ayrı minnet ve şükran borçluyum. Çok güzel bir görev ve hizmet dönemimiz oldu. Sizlerle birlikte yüksek bir güven ve memnuniyet yarattık, hizmet verdik. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı. 31 Mart’taki yerel seçimlerle ilgili de konuşan Özakcan, “Önümüzdeki seçimde mensubu bulunduğum partiden aday gösterilme imkanı olmadığı için, bunu kamuoyuna karşı yapılan bir dayatma olarak gördüğüm için, Efeler halkının tercihine, hakkına sahip çıktığım için önümüzdeki seçimlerde Demokrat Parti’den aday olmaya karar verdim. Önümüzdeki seçimlerin ülkemiz, belediyemiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Şubat ayı ikinci toplantısının 5 Şubat’ta yapılacağı öğrenildi.