Ortak talep, Çıldır Havaalanı

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken ile Aydın Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Aydınlıların hükümetten ortak talebinin Çıldır Havaalanı’nın tarifeli uçuşlara açılması olduğunu söyledi.

AYTO Başkanı Hakan Ülken, oda yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur’a nezaket ziyaretinde bulundu. Başkan Ülken, Aydın’ın tüm ihtiyaçlarını analiz ettiklerini belirterek, “Söke’nin sorunu Aydın’ın Nazilli’nin sorunu. Nazilli’nin sorunu Aydın’ın, Didim’in sorunu. Hep beraber, tek yumruk halinde sorunlarımızı dile getireceğiz. Hem hükümetten hem de yerel yönetimlerden talep edeceğiz” dedi. Aydın Ticaret Borsası’yla sürekli görüş alışverişi içinde olduklarını vurgulayan Ülken, “Zaman kaybetmeye tahammülümüz yok. Kısır çekişmelere ayıracak vaktimiz yok. Yol almak zorundayız. Onu da hep beraber yapacağız” ifadelerini kullandı.

Aydın’a yapılacak yatırımların takipçisi olduklarının altını çizen Ülken, Çıldır Havaalanı’nın tarifeli uçuşlara açılması konusunu “mili mesele” olarak nitelendirdi.

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur da Çıldır Havalanı’nın sivil uçuşlara açılmasının tüm Aydın’ın ortak talebi olduğunu dile getirdi. Aydın Serbest Bölgesi konusunda da AYTO, ATB ve Aydın Sanayi Odası’nın (AYSO) ortaklaşa çalıştığını anlatan Çondur, önümüzdeki günlerde AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ile serbest bölgeye yer seçimi için çalışma yapacaklarını kaydetti. Aydın’ın menfaatine olan her projenin takipçisi olduklarına işaret eden Çondur, “Birinci önceliğimiz havaalanı. Bilimsel açıklaması var. Havaalanı olan şehrin ekonomisi on kat büyüyor” değerlendirmesinde bulundu.

Ziyaretin sonunda Ülken, Çondur’a çiçek ve Efe Heykeli armağan etti.