Minikler, ‘can dostları’ için yürüdü

Efeler’de 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle yüzlerine farklı hayvan figürleri yaptıran çocuklar, hayvan sevgisi konusunda farkındalık oluşturmak için yürüyüş düzenledi

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları, 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü dolayısıyla Atatürk Kent Meydanı’nda etkinlik düzenledi. Hayvan sevgisi konusunda duyarlılık oluşturmak için çocukların yüzlerine hayvan figürlerinin çizilmesiyle başlayan etkinlik, yürüyüşle devam etti. Aileleriyle beraber yürüyüşe katılan minikler, üzerinde kedi ve köpek resimlerinin bulunduğu ‘Yaradılanı severim yaradandan ötürü’, ‘Beni koru’, ‘Beni sev’ ve ‘Bana zarar verme’ yazılı dövizler taşıdı.

AK Parti Aydın İl Gençlik Başkan Yardımcısı Sercan Akdağ, yaptığı açıklamada, etkinliği 4 Ekim’de yapmayı planladıklarını ancak Batman’daki terör saldırısından ötürü bugüne ertelediklerini dile getirdi. Hayvanların yaşam haklarının korunması ve sahipsiz hayvanlara uygulanan şiddete ‘dur’ demek için insani ve vicdani boyutta tüm desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade etti. “Minik kardeşlerimizin desteğiyle buradayız” diyen Akdağ, hayvan haklarını koruma ve savunmanın tüm insanlığın görevi olduğuna dikkati çekti.

“YAŞAM HAKKI KUTSALDIR”

Siyasetçilerden gençlere, yaşlılardan çocuklara kadar herkesin hayvanları koruma konusunda duyarlı olması gerektiğini kaydeden Akdağ, “Her canlının yaşam hakkı kutsaldır ve hiçbir hayvan kaderine terk edilemez. Bunun için üzerimize düşen takipçiliği sürdürecek ve her fırsatta yapılması gerekenleri duyuracağız” dedi. Etkinliğe katılan minikler, aileleri ve partili gençlerle birlikte anı fotoğrafı da çektirdi.