Milli Piyango yılbaşı biletleri satışı başladı

Milli Piyango tarafından 31 Aralık’ta yapılacak olan yılbaşı özel çekilişinde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin verileceği biletlerin satışları başladı. Aydın’da vatandaşlar, bilet satışlarının başlamasıyla birilikte Milli Piyango biletlerini satan noktalara akın etti.

Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişi kapsamında ödeyeceği toplam ikramiye tutarı 390 milyon 910 bin lira olacak. 31 Aralık akşamı çekilecek olan yılbaşı biletlerinin biletleri tam bilet 70, yarım bilet 35, çeyrek bilet 17,5 liradan satılmaya başlandı.

Efeler İlçesinde Sevgi Yolu girişinde bulunan seyyar Milli Piyango satıcısı İsa Kaçmaz, şans oyunu tutkunlarının yılbaşı özel çekilişi için bilet almaya başladığını belirterek, “70 milyon liralık büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 7 milyon lira, 10 adet 1 milyon lira, 30 adet de 100 bin liralık ikramiye verilecek. Yılbaşı çekilişinde en büyüğü 70 milyon lira, en küçüğü ise 70 lira olmak üzere toplam 2 milyon 950 bin 905 adet ikramiye dağıtılacak” dedi.

BİLET FİYATLARI 17,50 İLE 70 LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR

38 yıldır seyyar Milli Piyango bileti satışı yaptığını ifade eden İsa Kaçmaz, “31 Aralık akşamı çekilecek olan büyük ikramiyenin bilet satışları bugün itibariyle başladı. Bu sene tam bilet 70 lira, yarım bilet 35 lira ve çeyrek bilette 17.50 liradan satışa sunuldu. İkramiye bu yıl 70 milyon lira olduğu için vatandaşa çok cazip geliyor. Vatandaşlar ilk gün olmasına rağmen biletlere yoğun ilgi gösteriyor. Herkes şansını denemek istiyor” diye konuştu.

10 BİLET ALDI

Bu yıl ilk kez şansını deneyen Enver Taşçı, “Seri 10 tane çeyrek bilet aldım . Bilet alırsan çıkar almazsan bir şey çıkmaz. İnsana yılda bir kez şans doğar. Belki bu yıl bana şans yıl başında doğar. Artık 31 Aralık akşamı yapılacak çekilişi heyecanla beklemeye başlayacağız” dedi.