Millet İttifakı'nı buluşturan iftar

İYİ Parti Efeler İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeği, CHP ve İYİ Parti’den çok sayıda ismi bir araya getirdi. İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı Fatih Arslan, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

İYİ Parti Efeler İlçe Başkanlığı’nca Pınarbaşı Mesire Alanı’nda verilen iftar yemeği Millet İttifakı’nı buluşturdu. İftar davetine İYİ Parti ve CHP’den çok sayıda isim katıldı. Yaklaşık 700 kişinin katıldığı davette, yapılan duanın ardından oruçlar açıldı.

İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı Fatih Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ramazan ayının mübarek bir ay olduğunu vurguladı. Ramazan’ın “11 ayın sultanı” olarak nitelendirildiğine dikkati çeken Arslan, “Tabii bu ayın anlamı sadece gündüzleri oruç tutmamızla, ibadetlerimizi yerine getirmemizle sınırlı değil. Aynı zamanda birlik, beraberlik, dayanışma gibi insani duyguları yüksek bir şuurla yaşadığımız bir dönem olarak görüyoruz Ramazan ayını. Özellikle Ramazan ayında hem parti içerisindeki hem de Millet İttifakı’nın unsurları arasındaki birlik ve beraberliğimizi herkesin görmesi, parti mensuplarımız ve CHP mensuplarının da bunu hissetmesi amacıyla böyle bir yemek tertipledik” dedi.

Davete katılan konuklara teşekkür eden Arslan, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ve Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a desteklerinden dolayı şükranlarını sundu.

“AİDİYET DUYGUSUNU ARTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

İlçe Başkanlığına yaklaşık bir ay önce atandığını da anımsatan Arslan, “Şu anda ilk amacımız teşkilatlarımızı diri tutmak. Her an bir seçim olabilecekmiş gibi teşkilatlarımızı dik ve diri bir şekilde tutmaya çalışıyoruz. Bu tip etkinliklerle üyelerimizin partiye aidiyet duygusunu artırmaya çalışıyoruz. Partimize yeni katılımlar sağlama hususunda çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu. Arslan, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’nun seçilmesi için üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarının da altını çizdi.

İftar yemeğine, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, 23. Dönem Aydın Milletvekili ve İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Recep Taner, İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı, ilçe başkanları, İYİ Parti Gençlik Kolları İl Başkanı İsmail Tabak, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, CHP Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz ve belediye meclis üyeleri de katıldı.