Meydan çocuklara kaldı

Koronavirüs önlemleri kapsamında 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkmaları 3 Nisan’da kısıtlanmıştı. Bir buçuk ay aradan sonra 0 – 14 yaş grubuna verilen 4 saatlik sokağa çıkma iznin ardından Atatürk Kent Meydanı, çocuklarla doldu taştı.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 3 Nisan’da 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlular için sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Normalleşme adımları kapsamında 0 – 14 yaş grubunun saat 11.00 – 15.00 saatleri arasında sokağa çıkmasına izin verildi.

Saat 11.00’den itibaren Atatürk Kent Meydanı’nı dolduran çocuklar, güneşli havanın tadını çıkardı. Bir buçuk aylık aranın ardından evlerinden çıkabildikleri için sevinçli olan çocukların kimi bisiklete binmeyi kimi top oynamayı kimi de parktaki oyuncaklarla vakit geçirmeyi tercih etti.

ANNE VE BABALAR MEMNUN

Çocuklarını dışarı çıkaran Yasemin Tren, “Çok iyi oldu bugün. Çocuklar çok sıkılıyordu. Biz evde bir şekilde idare edebiliyorduk, onlar enerjilerini çok atamıyorlardı. Hepsi çok mutlu” dedi.

Vatandaşlardan Şenol Yıldırım ise “ Çocuklar için bir değişiklik oldu. Devamının gelmesini bekliyoruz. Çocuklar motive oldu. Güzel bir uygulama” ifadelerini kullandı.

2 çocuğunu parka getiren Sevda Efe ise bir buçuk aylık dönemde çocukların evde çok sıkıldığını ifade ederek, “Karar güzel ama hava aşırı sıcak. Bir dahaki sefere 11.00 – 15.00 saatleri arasında değil de akşamüzeri çıkış izni verilebilir” görüşlerini dile getirdi.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin maske dağıttığı meydanda, güvenlik güçleri denetimlerini sürdürdü.