Metruk binada ceset bulundu

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak çalışırken bir anda ortadan kaybolan Murat Tekin’in cesedi, Efeler'deki metruk bir binada bulundu.

Üç çocuk babası Tekin´in uzun süre önce hayatını kaybettiği ancak metruk binadaki hava koşulları nedeniyle cesedin kokusunun fazla dikkat çekmediği tahmin ediliyor.

Efeler İlçesi Hasanefendi Mahallesi 1904 Sokak´taki metruk binada, erkek cesedi bulundu. Cesedin, 22 Ağustos´ta kayıp ihbarı yapılan Aydın Büyükşehir Belediyesi temizlik işlerinde çalışan Murat Tekin´e ait olduğu anlaşıldı. Murat Tekin’in eşi, kayınvalidesi ve iki abisi, Müge Anlı programına katılarak Tekin’in bulunmasını istedi.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Tekin’in cesedinin bulunması için özel bir ekip kuruldu. Yapılan kamera incelemelerinde Tekin’in en son evinden çıkarken elinde bir siyah çantayla ayrıldığı belirlendi. Telefon sinyalini takip eden polis, Tekin’in cep telefonunun en son sinyalinin 25 Ağustos´ta Aydın’ın işlek caddelerinden Sevgi yolunda kesildiği tespit edildi. 22 Ağustos´tan bu yana yaklaşık 76 gündür aranan Murat Tekin´in cesedi, Hasanefendi Mahallesi sakinlerinin kokudan şikayeti üzerine metruk evin zemin katında bulundu.

Olay yerinde yapılan incelemede Murat Tekin´in kafasında siyah çöp poşeti geçirildiği ve piknik tüpü bağlandığı ortaya çıktı.

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinin morguna kaldırılan Murat Tekin´in cesedinde yapılacak otopsinin ardından belli olacak.