Mehmet Anbarlı Spor tesisleri törenle açıldı

Efeler Belediyesi’nce, Aydınspor’da uzun yıllar futbol oynayan ve takım kaptanlığı yapan, ‘Efsane Kaptan’ olarak bilinen merhum Mehmet Anbarlı’nın adı verilen spor tesisleri, törenle hizmete açıldı. Açılışta ‘marka kent’ vurgusunu yineleyen Başkan Atay, “Her hafta bir tesis açacağız” dedi.


Efeler Belediyesi tarafından Efeler Mahallesi’ne kazandırılan Mehmet Anbarlı Altyapı Spor Tesisleri, törenle açıldı. Programda konuşan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, marka kent için uğraş verdiklerini belirterek, her hafta bir tesis açacaklarını aktardı.

Etkinlikte ilk sözü alan merhum Mehmet Anbarlı’nın kızı Tuğba Anbarlı, rahmetli babasının yıllarca spora ve spor camiasına emek verdiğini anımsatarak, “Futbolculuk döneminde tam da bir Aydınlının yapması gerektiği gibi, Aydınspor formasını teninin son damlasına kadar ıslattı. Bu yüzden Aydınspor taraftarı, kendisine hep ‘Efsane Kaptan’ olarak seslenirdi. Yöneticilik yaptığı yıllarda ise futbolculara hep ‘evlat’ diye seslenirdi. Eminim ki, isminin verileceği bu güzel tesiste de Aydın’ımızın tertemiz evlatları yetişecek, çalışacak ve Efeler’imiz nice başarılarla bizleri gururlandıracaktır. Babamızın isminin belki de sonsuza dek bu tesiste anılacak olması bizler için paha biçilemeyecek bir duygudur. Tarifi mümkün olmayan bu duyguyu bize yaşatan ve bu güzel tesise ‘Mehmet Anbarlı’ ismini uygun görerek, bizleri onurlandıran Efeler Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay’a ve kıymetli ekine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

“BÜYÜK GURUR DUYUYORUM”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay da geçmişte kendisinin de futbol oynadığını belirterek, şöyle konuştu: “Ama Mehmet’le birlikte oynama şansım olmadı. Ayrı takımlardaydık. Karşılaştığımız zamanlar da oldu. Ama bugün Efeler Belediye Başkanı olarak çok özenerek yaptığımız bu tesise, onun ismini vermiş olmaktan, belediye meclis üyelerimizin oybirliğiyle verilmiş olmasından da büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum. Spora olan katkısından sonra iş hayatında kendisini yetiştirdi. Güzellikler yaşattı hem Efeler hem Aydın halkına. Kendisinin bu tesiste ömür boyu anılacak olmasından büyük mutluluk duyuyorum.”

“HER HAFTA BİR TESİS AÇACAĞIZ"

Seçimlerden önce her mahalleye spor tesisi yapma sözü verdiğini hatırlatan Atay, “O sözümün birisini daha yerine getirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Efelerspor tesislerinde çok sayıda öğrencimiz spor okuluna gelerek sportif faaliyette bulunuyor. Bundan da büyük bir mutluluk duyuyorum. Hem sanatsal olarak hem sportif faaliyetler olarak Efeler ilçemizi bir marka şehir yapma konusunda iddiamıza devam ediyoruz ve yapacağız. Bu hafta bu tesisi açıyoruz. Her hafta bir tesis açacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından Başkan Atay, Anbarlı ailesinin fertleri ve konuklarla birlikte tesisin açılışını gerçekleştirdi. Futbol okuluna gelen çocuklarla sohbet eden Atay, burada gerçekleşen turnuvanın başlama vuruşunu da yaptı.