Mahrem imamlar tutuklandı

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'nin mahrem imamlara yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında 8 mahrem imam tutuklandı.Aydın merkezli 7 ilde 15 şüpheliye yönelik düzenlenen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) gözaltına alınan 8 şüpheli, çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca, Türk Silahlı Kuvvetleri ve kamu kurumlarındaki ‘mahrem imamların’ ortaya çıkarılması amacıyla daha önce gözaltına alınanların ifadeleri ve yapılan araştırmalar doğrultusunda eş zamanlı operasyon düzenlendi.

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Aydın, İzmir, İstanbul, Ankara, Gümüşhane, Manisa ve Muğla’da düzenlenen operasyonda 8 mahrem imam gözaltına alınmış şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada dijital materyaller ele geçirilmişti. Karakoldaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından öğlen saatlerinde adliyeye çıkarılan 8 şüpheli, tutuklanarak Aydın E Tipi Cezaevine gönderildi.

Jandarma ekipleri, 1 şahsın yakalama çalışmaları sürürken yurt dışında olduğu tespit edilen 1 şüpheli için kırmızı bülten ile yakalama kararı çıkarıldığı bildirildi. Ceza evinde tutuklu bulunan 5 şüphelinin dosyaları aynı operasyonla birleştirildi.