Mahalle halkı zeybek ve harmandalı öğreniyor

İncirliova’nın Kurtuluş Mahallesi muhtarlığına seçilen Mustafa Göçer halkoyunları kursu açtı. Kursa katılan 71 kişi Aydın zeybeği ve harmandalını öğrenirken diğer yandan da eğleniyor.

Son yerel seçimlerde İncirliova’nın Kurtuluş Mahallesi muhtarlığına seçilen 39 yaşındaki Mustafa Göçer Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü ve İncirliova Belediyesi’nin katkısıyla mahallesinde halk oyunları kursu açtı. 15 günden beri mahalledeki düğün salonunda devam eden kurs haftanın iki günü sürüyor. Erkekler ve kadınlar olmak üzere ayrı iki kategoride devam süren kurslara katılanlar zeybek ve harmandalı öğreniyor. 35’i kadın 71 kişinin katıldığı kurs 6 ay sürecek.

Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Mustafa Göçer, “Kursumuz 6 ay sürecek. İlk oyunumuz harmandalı, ikinci oyunumuz Aydın zeybeğidir. Şu anda 35 kadın ve 36 erkek olmak üzere 71 kursiyer var” dedi.

“YÖREMİZİN OYUNLARINI ÖĞRENİYORUZ”

Kursiyerlerden Tülin Aydın, “İncirliova’da Halk Eğitim Merkezi’nin açmış olduğu halk oyunları kursuna katılıyoruz. Boş zamanlarımızı hem değerlendirelim hem de yöremizin oyunlarını uygun bir şekilde kurallarıyla birlikte öğrenmek istedik. Hem eğleniyoruz hem de kurslarımız çok verimli geçiyor” dedi.