Köşk AK Parti’de ilk aday adayı Yaşar Baş

İşadamı Yaşar Baş, AK Parti’den İlçe Belediyesine talip olan ilk isim oldu. Önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi siyasi hareketlilik de yavaş yavaş artıyor. Bu kapsamda Köşk’te Belediye Başkanlığı için AK Parti'den ilk aday adaylığını açıklayan isim iş adamı Yaşar Baş oldu.



AK Parti, gelecek 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçim için belediye başkan adaylarının başvurularını 5 Kasım’da almaya başlayacak.

Köşk ilçesinde kulüp başkanlığı yapan iş adamı Yaşar Baş, AK Parti Köşk İlçe Belediye Başkanı aday adayı olduğunu AK Parti Köşk İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Aday adayı Baş’ı partililer ve yakınları yalnız bırakmadı.

31 Mart 2019 da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Köşk Belediye Başkanı aday adayı olan Yaşar Baş’a başarılar dileyen AK Parti Köşk İlçe Başkanı Halil Mollaoğlu, “Dava ve yol arkadaşlarım 2019 Mart ayına beş ay kaldı. Yani 148 gün gibi kısa bir süre kaldı. Aday adaylarımız başvurularını almaya başlayacağız. Genel Merkezimiz tamayyüller sonucunda bir isimle yola çıkacak. İnşallah aday olacak kardeşime buradan başarılar diliyor ilçemiz için hayır olmasını diliyorum” dedi.

“ÖZVERİLİ VE DÜRÜST BİR ŞEKİLDE HALKA HİZMET EDECEĞİM”

Köşk Belediye Başkanlığı görevine talip olduklarını belirten Baş, “Allah nasip ederde, görev bize tevdi edilirse, teşkilatlarımızla uyumlu bir şekilde el ele, kol kola 28 bin nüfusu olan ilçeme özverili, dürüst bir şekilde devletimizin, milletimizin tüyü bitmemiş yetimin hakkını hiç kimseye peşkeş çektirmeden kanunlar çerçevesinde yatırımlarımızı yapıp hizmet edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yolunda en güzel şekilde kimsenin hakkını yemeden halka hizmet etmek için bir yola çıktığını ifade eden Baş, “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde de, Köşk halkının, çevremizin, yakın dostlarımızın talep ve teşvikleri ile Cenabı Allah’ın da inayeti ile belediye başkanlığı görevine talip olmuş bulunmaktayız. Görev verildiği takdirde şahsım ve ekibim olarak devam eden yatırım ve hizmetlerin tamamlanması noktasında gayret sarf etme düşüncesindeyiz. Bunun yanında hayata geçirmeyi planladığımız projelerimle Köşk’ü daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için kentin tüm bileşenleri ile birlikte istişareler yapıp el ele vererek, gece gündüz gözetmeden çalışacağız” diye konuştu.

BAŞ’IN PROJELERİ

Köşk Belediye Başkanına ve daha önceki başkanlara hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Baş, aday gösterilmesi durumunda yapacağı projeleri şöyle; “İlçemize mesire alanları, piknik yerleri, yüzme havuzları ve ailece hafta sonu eğlenebilecekleri alanları inşa edeceğiz. 28 mahallemize yerinde hizmet yapacağız. 6 tane yeni şantiye kurup her çalışma ekibi en az 10 kişiden oluşacak. Bir kepçe, bir kamyon, iki traktörle halkımıza hizmet vereceğiz. Parke taşı fabrikası kurup, hem istihdam sağlayacağız hem de 28 mahallemizin bütün parke taşını döşeyip ilçe ekonomisine katkıda bulunacağız. İlçe sakinlerimizle birlikte istişareler yaparak projelerimizin yol haritasını çizeceğiz. Kestane festivali düzenleyip ilçemizin ürünlerinin tanıtımını yapıp deve ve boğa güreşleri düzenleyeceğiz”

YAŞAR BAŞ KİM?

AK Parti’nin kurulduğu 2002 yılından beri partiye hizmet eden Yaşar Baş, Köşk Cumadere mahallesinde doğan 45 yaşında evli ve üç çocuk babası. Köşk ilçesinde bir inşaat firması bulunan Baş, 3 yıldır Köşk Belediye Doğanspor kulübünde yöneticilik yapıyor.