Kömürlükte yangın çıkınca öğrenciler tahliye edildi

Aydın’da bir ilkokulun kömürlüğünde çıkan yangın nedeniyle Bin 200 öğrenci tahliye edilerek evlerine gönderildi.

Efeler İlçesi Girne mahallesinde bulunan Ticaret Odası İlkokulunda sabah saatlerinde kömürlükte yangın çıktı. Dumanları fark eden okul yönetimi, itfaiye ve polisten yardım istedi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken polis okulda bulunan Bin 200 öğrenciyi tahliye etti. İtfaiye ekipleri kömürlükteki dumanları tahliye etti. Okula çocuklarını getiren veliler ise görevliler tarafından bilgilendirildikten sonra evlerine gönderildi.

Kömürlükte bulunan yaklaşık 30 ton civarındaki kömürün düzensiz istiflenmesi ve havalandırmasının olması nedeniyle tutuştuğu tahmin edilen yangın nedeniyle bütün kömürler dışarı çıkarıldı.

Okul kapısından çocuğuyla birlikte geri dönen velilerden Nevzat Çeker, kaloriferlerden çıkan bir sorun nedeniyle ders işlenmediğini ve bütün öğrencilerin eve gönderildiği söyledi.

Yangın yerine gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Serdar Adanır, “Sabah bize 07:30 civarlarında Ticaret Odası İlkokulu’nun bodrum katından aşırı duman olduğu yönünde ihbar geldi. Ekiplerimiz, hemen Ticaret Odası İlkokuluna intikal etti. Ekiplerimiz hemen yangına müdahale edip dumanları tahliye etti. Kapalı alanlarda yoğun gaz ve dumanın bulunması nedeniyle öğrenciler tahliye edildi. Okulun kömürlüğünde 30 tona yakın bir kömürün gelişi güzel istiflenmesinden ve havalandırma koridorlarının olmamasından dolayı kendiliğinden tutuştuğu belirlendi” dedi.

Polis olay yerinde inceleme yaptı.