Kendirlioğlu başkanlığa aday

Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, 2019’un Şubat ayında yapılacak olan oda seçimlerinde, sürdürdüğü göreve yeniden talip olduğunu bildirdi. “Bu iş bir bayrak yarışı” diyen Kendirlioğlu, çiftçinin haklarını savunmaya devam edeceklerini kaydetti.


Rıza Posacı’nın milletvekili adayı olmasıyla geçtiğimiz Mayıs’ta Efeler Ziraat Odası Başkanı olan Mehmet Kendirlioğlu, Şubat’ta yapılacak seçimlerde bu göreve aday olduğunu açıkladı.

Yasa gereği 4 yılda bir seçim yapılması gerektiğini aktaran Kendirlioğlu, “Önce Efeler’deki 83 mahallemizde delege seçimlerimiz var. Bundan sonra Şubat ayında delege arkadaşlarımız 21 meclis üyesi seçiyor. Yine aynı gün, hakim gözetiminde, 21 üyemiz meclis başkanını, başkanvekilini ve yönetim kurulunu seçiyor. Yönetim kurulu da kendi içinde görev dağılımı yapıyor. Seçim takvimimiz bu şekilde işleyecek” dedi.

“HAK VE MENFAATLERİ KORUYACAĞIZ”

Rıza Posacı’nın milletvekili adayı olmasıyla birlikte 4 Mayıs’ta Efeler Ziraat Odası Başkanlığı koltuğuna oturduğunu hatırlatan Kendirlioğlu, “Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumaya devam edeceğiz. Bu iş bir bayrak yarışı sonuçta. Arkadaşların teveccühüyle bu göreve yeniden talibiz” değerlendirmesinde bulundu.