Kaymakam Tepeli, göreve başladı

Koçarlı Kaymakamlığı'na atanan Ersin Tepeli, görevine başladı.

Elazığ’ın Keban Kaymakamlığı'ndan Koçarlı Kaymakamlığı'na ataması yapılan Ersin Tepeli, görevine başladı. Kaymakam Tepeli için kaymakamlık binası önünde karşılama töreni gerçekleştirildi. Törene; Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, daire amirleri ile siyasi parti temsilcileri katıldı.

ERSİN TEPELİ KİMDİR?

Koçarlı Kaymakamı Ersin Tepeli Osmani’ye Kadirli'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kadirli'de tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra İçişleri Bakanlığında Uzman olarak görev yapan Tepeli, 2008 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Mülkiye Teftiş Stajı Çerçevesinde Ulukışla ve Niğde'de bulundu. Düziçi İlçesinde Kaymakam Refikliği stajının ardından Adana’nın Aladağ ve Antalya’nın Demre ilçelerinde Kaymakam vekili olarak görev yaptı.

Yurt Dışı yabancı dil programı çerçevesinde bir yıl süreyle Almanya'nın Baden Württemberg Eyaletine bağlı Schwaebisch Hall kentinde bulundu ve Federal Almanya Cumhuriyetinin Kamu Yönetimi yapısını inceledi. İçişleri Bakanlığı'nın 2011 yılı kararnamesi ile Tufanbeyli Kaymakamlığına daha sonrada Çağlayancerit Kaymakamı olarak görev yaptı.

2015-2018 yılları arasında Şırnak İli İdil İlçesi Kaymakamı olarak görev yapan Tepeli, aynı dönemde İdil Belediye Başkanlığı ve Sırtköy Belediye Başkanlığı görevlerini de yürüttü.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayan Kaymakam Tepeli, evli ve 2 çocuk babası.